Smalland: Survive the Wilds zadebiutuje na PlayStation 5, Xbox Series S/X i PC

Merge Games potwierdza, że Smalland: Survive the Wilds opuści wczesny dostęp, debiutując w wersji 1.0 już 7 grudnia 2023. Ten stawiający na zabawę w trybie wieloosobowym survival, zostanie równocześnie wydany na PC oraz na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series S/X. Dla posiadaczy konsol będzie to pierwszy raz, kiedy zminiaturyzują się i przeniosą do bogatego, otwartego świata Smalland. Tego świata zamieszkiwanego przez tycie istoty, starające się podbić krainę należącą niegdyś do gigantów.


Przedzieraj się przez kałuże wielkości jezior, spoglądając na gigantyczne trawy i drzewa. Walcz, oswajaj i ujeżdżaj najróżniejsze kreatury – od gigantycznych koników polnych po szybkie i zwinne gekony. Wszystko po to, by przetrwać w tym brutalnym i dzikim świecie.

Gotowi na przygodę?

Nowe treści będą niezmiennie i regularnie dodawane aż do dnia premiery pełnej wersji. Co ważne, ta sama zawartość będzie dostępna na konsolach już w dniu premiery. Trzecia duża aktualizacja zostanie oddana w ręce graczy w październiku. Wwraz z nią pojawi się nowy biom, kolejne intrygujące stwory i masa pomniejszych dodatków, które poprowadzą grę w kierunku wersji 1.0. Przygoda z rozwojem Smalland: Survive the Wilds nie zakończy się jednak z grudniowym debiutem. Twórcy z Merge Games zapowiadają popremierowe wsparcie dla wszystkich wersji gry. Świat małych istot będzie się nieustannie rozrastał, dzięki czemu stanie się jeszcze głębszy i bardziej wymagający.

Rozwijane Smalland: Survive the Wilds pojawiło się we wczesnym dostępie na platformach Steam i Epic w marcu 2023. W pierwszym tygodniu od premiery produkcja przyciągnęła 52 tysięcy graczy. Do tej pory na Twitchu oglądana była już przez ponad 1,9 miliona godzin.

Co czeka nas w tym świecie?

Jako gracz odkrywaj starożytne opowieści, które mają Ci do przekazania, skrywający się po całym świecie, bohaterowie niezależni. Natkniesz się na nich w trakcie eksploracji, kiedy będziesz się uczyć sztuki przetrwania w tej niebezpiecznej i naszpikowanej zagrożeniami krainie.

Poskramiaj i ujeżdżaj dzikie stworzenia, jak chociażby szerszenie, ptaki i koniki polne. Każdy wierzchowiec jest unikalnym środkiem transportu i podróż na jego grzbiecie dostarcza zupełnie innych wrażeń. Twórz potężne zestawy zbroi, by nie tylko zadbać o swój wygląd, ale uzyskać wyjątkowe zdolności. Pomogą one przetrwać w ogromnym świecie.

Buduj siedliska i zdobądź Wielkie Drzewo, by zaprojektować bazę będącą ostoją w każdym świecie. Dołączając do dowolnego serwera, będziesz mógł zabrać swoje obozowisko ze sobą. Rozwijaj własne Smallfolk, zdobywając kolejne poziomy dla postaci i wierzchowców. Zbieraj surowce, by je przetwarzać i tworzyć wszelakie przedmioty, bronie i jedzenie. Świat Smalland: Survive the Wilds można eksplorować i podbijać solo lub w towarzystwie maksymalnie 9 przyjaciół, za sprawą trybu wieloosobowego.

Kluczowe cechy gry Smalland: Survive the Wilds

🦗 Poznaj ogrom otaczającego świata. Wspinaj się na drzewa wielkości wieżowców lub przeciskaj przez ogromne szczeliny w drogach. Doświadcz unikalnych biomów i ogromnego, otwartego świata, a szybko poczujesz, że tej krainie nie sposób się nudzić.
🍃 Pancerz przyjacielem odkrywcy. Twórz potężne zestawy zbroi, by dostosować swój wygląd, zyskać odporność na warunki atmosferyczne i odblokować zapewniające przewagę zdolności.
🦗 Jazda na oklep. Oswajaj i ujeżdżaj dzikie stworzenia, wśród których znajdą się chociażby gekony i pająki. Świat i jego mieszkańcy są na wyciągnięcie ręki.
🍃 Wszystko może się przydać. Poszukuj, udoskonalaj i twórz surowce, aby zbudować swoje obozowisko na ziemi lub w koronach drzew.
🦗 Bezpieczna przystań. Zdobądź Wielkie Drzewo, aby zaprojektować i zbudować tam bazę, która będzie Ci towarzyszyć w każdym świecie.
🍃 Sekrety przeszłości. Naucz się sztuki przetrwania i poznawaj starożytne tajemnice, które skrywają bohaterowie rozsiani po całym świecie gry.
🦗 W drużynie raźniej. Graj w pojedynkę lub zaproś nawet do 9 przyjaciół do zabawy w trybie multiplayer obsługującym crossplay pomiędzy platformami Steam i Epic Games Store.

Smalland: Survive the Wilds autorstwa Merge Games jest tworzone z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series S/X. Premiera wersji 1.0 odbędzie się 7 grudnia 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *