Achilles: Legends Untold – znamy oficjalną datę premiery

Achilles – centralna postać Iliady, najjaśniejsza gwiazda na niebie, bohater wojny trojańskiej – wyrusza stoczyć kolejną bitwę, która wystawi na próbę Twoją biegłość w posługiwaniu się mieczem. Toruńskie studio Dark Point Games z dumą ogłasza, że wersja 1.0 gry Achilles: Legends Untold zadebiutuje już 2 listopada 2023. Produkcja będzie dostępna na PC oraz na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W przeciwieństwie do epickiego poematu, twórcy pozwolili sobie to pokazać, a nie tylko powiedzieć.


Wciel się w Achillesa – największego wojownika, jakiego widział starożytny świat. Odkryj nieznaną historię, doskonal swoje umiejętności i wybierz styl walki. Achilles: Legends Untold to oryginalna gra RPG akcji w widoku izometrycznym, z rozległym światem. Produkcja ta nagradza eksplorację, wymaga przemyślanego podejścia do walki za sprawą zaawansowanej sztucznej inteligencji przeciwników. Rozwijaj swoje umiejętności, łącz broń i ekwipunek oraz wybierz styl walki, który pozwoli ci zwyciężać w kolejnych bitwach z wrogami – zarówno ludźmi, jak i bestiami.

To poniekąd Twoja historia!

Stwórz na nowo mit o Achillesie – potężnym greckim wojowniku i dowódcy dzielnych Myrmidonów. Po wojnie o Troję wracasz do Grecji i zastajesz swoją ojczyznę pogrążoną w chaosie. Wielowarstwowa fabuła poprowadzi graczy przez zróżnicowane lokacje starożytnej Grecji. Tam niebezpieczeństwo czai się na każdym rogu. Musisz dowiedzieć się, jak poradzić sobie ze swoją nową naturą i wyruszyć w podróż, by uratować świat śmiertelników przed zbliżającą się zagładą. 2 listopada 2023 historia Achillesa dobiegnie końca. Pełna wersja gry przyniesie kompletną opowieść o bohaterze wojny trojańskiej, wraz z wieloma ulepszeniami. Podnoszą one poziom epickiej przygody, w tym ponad 20 godzin rozgrywki, ekscytujące zadania i tryb New Game+.

Dotychczasowa droga, którą przebyliśmy w studiu podczas pracy nad grą była pełna ważnych lekcji, wyzwań i chwil radości. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu możemy zobaczyć wynik pracy naszego zespołu w formie kompletnej przygody, którą mamy nadzieję zapamiętacie na długo. Do tej pory nie powstało wiele gier bazujących na legendzie o Troi, więc jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować nasze spojrzenie na wyczyny Achillesa.

– mówi Paweł Waszak, CEO Dark Point Games.

Achilles: Legends Untold jest obecnie dostępna w ramach wczesnego dostępu na Steam i Epic Games Store. Pełna wersja gry ukaże się 2 listopada 2023, także na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *