Samsung SmartThings Cooking – Twoja pomoc w kuchni

Nie od dziś wiadomo, że sercem każdego domu jest kuchnia. To właśnie w niej dzieje się najwięcej, a najlepsze rozmowy podczas imprezy kreują się podczas robienia kawy. Nie będzie to niczym nowym, jeżeli stwierdzimy fakt, iż nowoczesne technologie pomagają nam w codziennych obowiązkach. Dotyczy to również wszelkich czynności wykonywanych właśnie w naszej kuchni. Połączenie inteligentnych piekarników Samsung, do których należą Dual Cook oraz Dual Cook Flex z opcjami parowymi, z usługą aplikacją SmartThings Cooking sprawia, że otrzymujemy profesjonalne i kompleksowe wsparcie podczas gotowania.

Usługa SmartThings Cooking komunikuje się bezpośrednio ze wszystkimi urządzeniami kuchennymi Samsung, także z płytą indukcyjną oraz lodówką. Aplikacje to coś, co akurat lubimy!


Inteligentne planowanie posiłków jest możliwe!

SmartThings Cooking to usługa maksymalizująca naszą wygodę w kuchni. Możemy liczyć na jej pomoc na każdym etapie gotowania. Oszczędzimy dzięki niej nie tylko czas, ale również ułatwi nam samo gotowanie. Aplikacja wyszukuje i rekomenduje przepisy z podziałem na takie sekcje jak Zdrowe czy Przekąski. Następnie przygotowuje listę niezbędnych zakupów do ich wykonania. Co więcej, na podstawie wprowadzonych danych dotyczących naszych preferencji żywieniowych, alergii, stosowanej diety oraz poziomu umiejętności gotowania może nawet zalecić odpowiednie plany żywieniowe. SmartThings Cooking przygotuje również plan posiłków na cały tydzień. Zapomnimy o tym, jak to jest myśleć pół dnia nad jutrzejszym obiadem!

Gotowanie w wersji smart? Lepsze niż może się wydawać!

Aplikacja SmartThings Cooking automatycznie ustawia odpowiednie parametry pieczenia i pozwala na zdalne sterowanie piekarnikiem Samsung. Za pomocą naszego smartfona możemy kontrolować temperaturę i czas pieczenia, a nawet monitorować cały proces, bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy. Najnowsze urządzenia firmy wyposażone zostały w kamerę AI Pro Cooking, dzięki której zdalnie zajrzymy do piekarnika. Dodatkowo kamera rozpozna produkt umieszczony w piekarniku i na tej podstawie zaproponuje ustawienia odpowiedniego trybu. W przypadku płyt indukcyjnych, za pośrednictwem aplikacji, sprawdzimy, czy pola są włączone, gdy nie ma nas w domu. Ustawimy także timer i otrzymamy powiadomienia o pracy urządzenia. Czy to nie brzmi bajecznie?

Integracja z aplikacją

Integracja aplikacji SmartThings z dedykowanym rozszerzeniem SmartThings Cooking z lodówką stanowi świetne uzupełnienie inteligentnych funkcji. Możemy zrobić zdjęcie wnętrza lodówki, gdy znajdujemy się poza domem i nie pamiętamy co mamy kupić. To taka nowoczesna forma listy zakupów. Otrzymamy także powiadomienie na swój telefon, jeśli drzwi lodówki pozostaną otwarte (a to jest akurat bardzo przydatne). Dzięki SmartThings Cooking z całego procesu gotowania pozostaje nam tylko to, co naprawdę przyjemne. Czyli finalne nałożenie potrawy na talerz. Może jeszcze ewentualnie zdjęcie na Instagram.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *