Poznajcie iRobota Roomba Combo i8

iRobot wprowadza do swojej oferty kolejny model robota odkurzająco-mopującego. Mowa o robocie Roomba Combo i8. Za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora DLF, urządzenia tej serii dostępne są już w Polsce. Modele serii Roomba Combo i8 posiadają w zestawie dwa rodzaje pojemników. Po ich zainstalowaniu robot sam je rozpoznaje, by dostosować się do wybranego trybu pracy. Jest to gruntowne odkurzanie lub odkurzanie z mopowaniem. Ponadto nowe roboty charakteryzują się 10x większą mocą ssąca oraz wyjątkową inteligencją systemu iRobot OS. Ten z kolei sprawia, że dopasują się one do potrzeb i preferencji użytkowników.


Podwójna moc sprzątania

Roomba Combo serii i8 może pracować jako robot odkurzający wszystkie rodzaje podłóg lub jako robot odkurzająco-mopujący podłogi twarde. W zestawie posiada dwa rodzaje pojemników na brud. To pojemnik konwencjonalny oraz specjalny o nazwie Combo. Po zainstalowaniu drugiego z nich robot samodzielnie wykryje, że ma pracować w trybie odkurzania i mopowania. Pojemność zbiornika na wodę oraz system jej dozowania sprawiają, że iRobot Roomba Combo serii i8 jest w stanie wyczyścić na mokro do 55 m². W tym przypadku wykorzystywane są nakładki mopujące wielokrotnego użytku. Można je czyścić w pralce i starczają na co najmniej 30 pełnych cykli mopowania.

Model Roomba Combo i8+ współpracuje z niezwykle docenianą przez użytkowników stacją ładująco-czyszczącą Clean Base. Odpowiada ona za usuwanie z pojemnika robota zebranych zabrudzeń po skończonym cyklu lub gdy zapełni się podczas pracy, by robot mógł dokończyć swoje zadanie. Brud trafia do szczelnego worka AllergenLock, który został wykonany z materiału nieprzepuszczającego alergenów. Natomiast zastosowany w nim mechanizm zapadki zamyka jego otwór wlotowy, gdy konieczna jest wymiana. To przemyślane rozwiązanie sprawia, że użytkownik może zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie.

Inteligentne sposoby na sprzątanie

Wspierana przez iRobot OS inteligencja iRobotów Roomba Combo serii i8 pozwala im m.in. na poznanie rozkładu mieszkania i tworzenie inteligentnych map Imprint (do 10). Dodatkowo robot jest w stanie samodzielnie zasugerować zmiany harmonogramu prac w oparciu o nawyki domowników. Zwraca również uwagę na okres linienia zwierząt czy pylenia roślin. Użytkownik może zainicjować pracę robota z poziomu aplikacji iRobot Home lub za pośrednictwem asystentów głosowych. Wówczas robot uda się we wskazane miejsce optymalną ścieżką i gruntownie wysprząta wskazane obszary lub pomieszczenia. W przypadku robotów Roomba Combo serii i8 możliwe jest wyznaczenie w aplikacji dodatkowych stref bez mopowania, by zabezpieczyć obszary, które nie mogą być czyszczone na mokro.

iRoboty Roomba Combo serii i8 stanowią rozszerzenie naszej linii robotów odkurzająco-mopujących. Wiemy, że potrzeby użytkowników są zróżnicowane. iRoboty Roomba oferują im rozwiązania z zakresu automatycznego odkurzania i mopowania z doskonałą efektywnością oraz szerokie możliwości personalizacji. Wszystko po to, by robot sprzątał jak i gdzie chcą.

– mówi Nicolas Meurger, wiceprezes ds. sprzedaży w iRobot EMEA.

Nowe roboty odkurzająco-mopujące są dostępne w Polsce w sugerowanych cenach katalogowych:

iRobot Roomba Combo i8 – 2.899 PLN
iRobot Roomba Combo i8+ – 3.799 PLN

źródło: informacja prasowa DLF / iRobot Polska / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blazej pisze:

Dwa rodzaje pojemników? Nieźle. Zapowiada się ciekawie, czekam na testy.