Gry ITORAH i XEL wylądowały na konsolach

Gdy zimowa aura powoli ustępuje wczesnym wiosennym deszczom, a pogoda za oknem jeszcze trzyma w czterech ścianach, wielu graczy z pewnością szuka produkcji, przy których spędzi te ostatnie chłodne dni. Jeśli wiosna wprowadziła Was w taki nastrój, Assemble Entertainment wydało nie jedną, ale dwie ze swoich gier: XEL i ITORAH – na konsole.


Fanom gatunku metroidvania do gustu przypadnie ITORAH autorstwa studia Grimbart Tales. Ta urocza platformówka 2D to połączenie akcji, angażującej opowieści i unikatowej, ręcznie malowanej oprawy graficznej. Tytuł jest już dostępny na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

XEL od studia Tiny Roar to przygodówka 3D, która zabiera graczy w podróż na obcą planetę, zamkniętą w nieprzerwanym i zgubnym cyklu. Od teraz gra jest dostępna na PlayStation 4 i PlayStation 5. Co więcej, konsolowa premiera zbiega się w czasie z debiutem zupełnie nowego DLC zatytułowanego Breaking Time!

Utrzymana w konwencji gry 2.5D ITORAH wyróżnia się niepowtarzalnym stylem graficznym oraz opowieścią inspirowaną kulturą mezoamerykańską. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w postać tytułowej Itorah, jedynego człowieka na niezbadanych i dziwnych ziemiach Nahucan. Tajemnicza, śmiercionośna plaga szerzy się po pełnej magii krainie, a jej dalsze losy spoczywają na barkach nieświadomej zagrożenia bohaterki.

ITORAH – zwiastun wersji konsolowej

Breaking Time to zupełnie nowe DLC do gry XEL, które kontynuuje historię tam, gdzie skończyła się fabuła podstawowej wersji gry. Dodatek oferuje ponad trzy godziny rozgrywki pełnych eksploracji lochów i zaciętych walk z bossami. Breaking Time to również nowe zagadki, wyzwania, muzyka oraz kolejny rozdział w historii protagonistki Reid. Ponadto, twórcy z Tiny Roar wysłuchali głosu fanów i wprowadzili do gry szereg znaczących poprawek i ulepszeń. Warto zaznaczyć, że wersja konsolowa zawiera wszystkie aktualizacje, które dotychczas pojawiły się na PC.

XEL – zwiastun wersji konsolowej

DLC Breaking Time – premierowy zwiastun

ITORAH jest już dostępne na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wszyscy zainteresowani przygodami rezolutnej bohaterki mogą nabyć grę taniej, za sprawą premierowej zniżki. Posiadacze sprzętu Sony i Nintendo mogą liczyć na 25%, a użytkownicy konsoli Microsoftu na 20%.

XEL w wersji na PlayStation 4 i PlayStation 5 również dostępne jest z 20% zniżką premierową. DLC Breaking Time można znaleźć natomiast w sklepach Steam i GOG oraz na Nintendo Switch, a z okazji debiutu przeceniono je o 10%.

Recenzja ITORAH.

Recenzja XEL.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *