Polacy w rozgrywkach finałowych PGL Major: Antwerp 2022

Emocje na turnieju PGL Major: Antwerp 2022 sięgają zenitu! Znamy już 8 drużyn, które zakwalifikowały się do finału rozgrywek Mistrzostw Świata Counter-Strike: Global Offensive. Wśród finalistów znalazła się także drużyna ENCE, w której barwach grają polscy zawodnicy: Hades oraz Dycha. Decydujące starcia w walce o tytuł to czas, kiedy duet znad Wisły będzie potrzebował największego wsparcia ze strony fanów. Kibicować im można w trakcie oficjalnej polskiej transmisji.


PGL Major: Antwerp 2022 to największe wydarzenie poświęcone grze Counter-Strike: Global Offensive. Spośród 24 zakwalifikowanych do turnieju drużyn, już tylko 8 z nich powalczy o główną nagrodę w wysokości 500 tysięcy USD oraz miejsce w finale rozgrywek BLAST Premier: World Final 2022. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy PGL Major: Antwerp 2022 odbędzie się już dziś, 19 maja 2022 i rozpocznie go starcie drużyn Ninjas in Pyjamas oraz FaZe Clan. Wielki finał zaplanowany jest na 22 maja 2022 roku na godzinę 18:00.

Paweł „Saju” Pawelczak i Piotr „Izak” Skowyrski w krakowskim studio | PGL Major: Antwerp 2022

Oglądaj razem z nami!

Oficjalna polska transmisja odbędzie się na kanale Izaka w serwisie Twitch. Polscy zawodnicy wraz z drużyną ENCE rozpoczną pierwszy mecz finałowy 20 maja o godzinie 16:30. Powalczą oni z zespołem Copenhagen Flames. Wśród 8 drużyn, które zakwalifikowały się do rozgrywek finałowych turnieju PGL Major: Antwerp 2022 znaleźli się również NIP, FaZe Clan, Team Spirit, FURIA Esports, Natus Vincere oraz Heroic.

Napięcie wywołane nieprzewidywalnością każdego ze spotkań z pewnością podsycą oryginalne uwagi gości krakowskiego studia. PGL Major: Antwerp 2022 to komentatorski debiut Filipa “Parisa Platynova” Kulona, który został ciepło przyjęty przez kibiców. W trakcie rozpoczynających się jutro finałów będziemy mogli usłyszeć zarówno jego głos, jak i wtórujących mu, dobrze znanych widzom komentatorów oraz ekspertów. Nie zabraknie także nowych twarzy, w tym m.in. Denisa “Grashoga” Hristova, który do niedawna grał w barwach polskiej drużyny ​​​​​x-kom AGO.

Filip “Paris Platynov” Kulon w krakowskim studio | PGL Major: Antwerp 2022

Nadciąga esportowy weekend

To nie koniec atrakcji związanych z finałową rundą Mistrzostw Świata. Już 21-22 maja w Warszawie odbędzie się PLE GG Gaming Weekend. Strefę kibica zorganizowano na dziedzińcu Centrum Bankowo – Finansowego (czyli dawnym Domu Partii) przy rondzie de Gaulle’a. Na uczestników czekają decydujące spotkania PGE Dywizji Mistrzowskiej oraz eliminacje do PGE Superpucharu. Odbędzie się również turniej FIFA z udziałem najlepszych zawodników. Zapraszamy zainteresowanych od 9.30 w sobotę i niedzielę na oglądanie kolejnych rozgrywek. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia.

Jakby wrażeń było mało, wisienką na torcie rozgrywek finałowych jest konkurs przeprowadzany na fanpage’u Izaka, w którym do wygrania są designerskie buty Reebok, inspirowane kolorami PGL Major.

Radek „mad1” Florkowski, Janusz „Snax” Pogorzelski oraz Mikołaj „URF” Palimąka w krakowskim studio

Wydarzenia esportowe przyciągają nie tylko widzów i fanów gier, ale także coraz więcej firm. W promocję polskiej transmisji PGL Major zaangażowanych jest wiele znanych marek. Mowa m.in. o KFC, BestBet24, Logitech G, Reebok, WK Dzik, Grześki, Traficar, Blue oraz XTB.

Polska relacja wydarzenia PGL Major: Antwerp 2022 jest możliwa dzięki zaangażowaniu GAM3RS_X – brandu będącego częścią grupy Fantasyexpo.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *