Pandemic Train już dostępne!

Gracze mogą już cofnąć się w czasie do lat 20. XX wieku, by poznać alternatywną wersję historii w postapokaliptycznym świecie gry Pandemic Train. W tym to nastawionym na zarządzanie zasobami i akcję roguelike’u, celem gracza jest odnalezienie lekarstwa na dziesiątkującego ludzkość wirusa.


Choroba rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie, lecz stworzenie remedium jest możliwe, a tego zadania podejmie się załoga osobliwego pociągu. To właśnie zarządzanie parowym potworem będzie głównym obowiązkiem gracza. Im dłużej utrzymywany będzie w ruchu, tym większa szansa, że uda się zebrać wszystkie niezbędne zasoby i ludzi gotowych stawić czoła zagrożeniu. Brutalna rzeczywistość sprawia, że pociąg musi być samowystarczalny. To właśnie w kolejnych wagonach powstaną warsztaty, hodowle zwierząt, ogrody, laboratoria i szpitale. W tym postapokaliptycznym świecie nawet najbardziej podstawowe zasoby, takie jak woda, są niezwykle cenne. Właśnie dlatego zarządzanie załogą i osadą na szynach musi być odpowiednio przemyślane.

Pełna mobilizacja!

Pociąg nie może jednak pozostać w ruchu bez przerwy, a każdy z przystanków to dla jego członków wymagająca misja, w której będą musieli mierzyć się nie tylko z nieuznającymi żadnych zasad bandytami, ale również monstrami powstałymi z wyniku wirusowej mutacji. Nic nie działa na nie lepiej niż ołów. Dowódca musi zadbać nie tylko o prowiant, ale również o poczucie bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego załogi.

Świat Pandemic Train jest brutalny, a w trakcie podróży przez zakażone wirusem pustkowia gracz będzie zmuszony podejmować trudne decyzje, mierząc się z ich ciężarem. Nie uda się uratować wszystkich. Należy pamiętać, że celem misji jest zdobycie lekarstwa,. Cena, jaką przyjdzie za to zapłacić, często może być bolesna. Kiedy długo walczy się o zwycięstwo, minimalizowanie strat jest kluczowe i powinien wiedzieć to każdy dowódca.

Kluczowe cechy gry

Pandemic Train zostało stworzone przez studio Trigger Labs i współwydana przez Game Operators. Gra jest dostępna na Steam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *