Ovid Works planuje rozszerzenie do Metamorphosis

Studio Ovid Works specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych gier wideo na komputery PC, konsole oraz VR. Niedawno poinformowało, że pracuje nad aktualizacją do nietuzinkowej gry Metamorphosis.


14 lipca 2023 Ovid Works zawarło umowę wydawniczą z Untold Tales. Wydawca będzie podejmował aktywne działania wydawnicze i promocyjne. Mają one mieć na celu wsparcie sprzedaży gry Metamorphosis na platformach Steam oraz Nintendo Switch. Nowa, darmowa aktualizacja trafi do graczy w sierpniu bieżącego roku i będzie zawierać dwa nowe poziomy. Studio będzie śledzić wyniki działań wydawcy oraz zainteresowanie graczy nowym dodatkiem.

Metamorphosis to jedna z naszych najlepszych produkcji. Jak pokazują nowe współprace z Plug In Digital, Untold Tales, czy też zainteresowanie Amerykanów odkupieniem IP w celu realizacji wersji VR – nie tylko my widzimy w grze duży potencjał. Po udostępnieniu darmowej aktualizacji planujemy wydanie jeszcze dwóch dodatków w postaci nowych poziomów. Zwieńczeniem tych działań ma być re-edycja „Metamorfozy” – czyli ponowne „wydanie” gry, składającej się z podstawowej wersji wraz ze wszystkimi dodatkami. Obserwacja trendów sprzedażowych tytułu przez najbliższe dwa do trzech miesięcy pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, czy przyjęty na dziś plan będzie docelowo rentowny dla spółki.

– komentuje Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.

O grze Metamorphosis

Metamorphosis to pierwszoosobowa gra przygodowa osadzona w surrealistycznym świecie inspirowanym twórczością Franza Kafki. Główny bohater, Gregor, ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że jego ludzkie ciało zmieniło się w… insekta. Jednocześnie z niejasnych powodów aresztowany zostaje przyjaciel protagonisty – Józef K. Jako gracze musimy odkryć tajemnice naszej transformacji, a także zbadać przyczyny zatrzymania bliskiej nam osoby. Gra pozwala eksplorować świat z całkiem nowej perspektywy i wykorzystywać unikalne mechaniki poruszania się. Te wynikają z niewielkiego ciała i przyczepnych do różnych powierzchni odnóży. Twórcy i stawiają przed graczami liczne wyzwania m.in. w postaci zagadek środowiskowych czy elementów platformowych.

Gra oryginalnie zadebiutowała na PC w sierpniu 2020 roku. Od tamtego roku gra sprzedała się w ponad 40 tysiącach egzemplarzy. Produkcja może się pochwalić 84% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Tytuł został także wydany na konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *