Oczyszczacz powietrza Stadler Roger 2 – doskonały wybór

Powietrze, którym na co dzień oddychamy ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Szwajcarska marka Stadler Form doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Firma skupia się na tworzeniu efektywnych w działaniu urządzeń do poprawy jakości powietrza, które swoim wzornictwem wzbogacają wnętrza. Tacy są też najnowsi reprezentanci marki – oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2, które zdobyły uznanie niezależnych instytucji.


ECARF Seal of Quality

Ten powstały w 2006 roku certyfikat jest przewidziany dla produktów i usług, które zostały w pełni dostosowane do potrzeb alergików. Nad odpowiednią weryfikacją produktów czuwa zespół złożony z 15 wiodących, międzynarodowych naukowców. Opracowali oni kryteria oceny takich grup produktów jak kosmetyki, odkurzacze, czy właśnie urządzenia do poprawy jakości powietrza. Wytyczne te są regularnie aktualizowane, by odzwierciedlały najnowsze odkrycia naukowe oraz występujące czynniki zewnętrzne. Produkt otrzymuje Certyfikat, gdy można udowodnić poprzez audyty lub badania, że kryteria zostały spełnione.

Airmid Healthgroup

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 zostały również pozytywnie zweryfikowane przez niezależną jednostkę badawczą Airmid. Jest to wiodąca organizacja biomedyczna zajmująca się badaniami kontraktowymi, w tym dokonywaniem audytów produktów i usług. Celem instytucji jest zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób, które są następstwem występowania w powietrzu szkodliwych substancji i drobnoustrojów. W tym celu Airmid Healthgroup stworzył multidyscyplinarny zespół specjalistów z zakresu mikrobiologii, alergologii i immunologii.

Testy laboratoryjne tej instytucji wykazały, że oczyszczacze z Stadler Form Roger 2 usuwają z powietrza do 99,9% wirusów grypy A w ciągu 60 minut. Co więcej, badania udowodniłyrównież, że urządzenia te skutecznie walczą z koronawirusami. Oczyszczacze testowane były przez 60 minut w specjalnej komorze o objętości 28,5 m3. Do testu został użyty wirus MS2, który jest drobnoustrojem podobnym do SARS-CoV-2.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego

Marka Stadler Form przetestowała oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 również na terenie Polski. Urządzenia te mogą pochwalić się atestem (sygnatura: B-BK-60212-0392/21) Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Jednostka ta została powołana jako naukowe i laboratoryjne zaplecze służby zdrowia. Instytut od samego początku był projektowany według dalekosiężnej wizji Ludwika Rajchmana (pierwszego dyrektora PZH w latach 1918-1932 i późniejszego współtwórcy UNICEF) jako nowoczesna jednostka obejmująca swoją działalnością ekspercką podstawowe domeny zdrowia publicznego.

Od swojego debiutu na polskim rynku, oczyszczacze powietrza Roger 2 zdobyły uznanie w licznych recenzjach dziennikarskich oraz wygrały w prestiżowym teście porównawczym tego typu urządzeń.

Design najwyższej próby

Za design produktów marki Stadler Form odpowiada zespół uznanych, szwajcarskich projektantów, na którego czele stoi Matti Walker. To właśnie on jest bezpośrednio odpowiedzialny za projekt oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger 2. Seria tych urządzeń w kilka miesięcy po premierze otrzymała prestiżowe wyróżnienie. Mowa o nagrodzie German Design Awards 2022.

Bracia Roger 2

W skład tej rodziny produktowej wchodzą trzy urządzenia, które powstały z myślą o pracy w pomieszczeniach o powierzchni 33, 66 i 104 metrów kwadratowych . Zostały nazwane odpowiednio: Roger little 2, Roger 2 oraz Roger big 2. Dzięki wbudowanym sensorom stale badają jakość powietrza, by dostosować pracę do aktualnych warunków. O wynikach tych pomiarów urządzenia informują kolorem podświetlenia umieszczonej na ich froncie diody. Niebieski to dobra jakość powietrza, pomarańczowy umiarkowana, a czerwony zła.

Skuteczność pracy urządzeń osiągana jest dzięki dwuetapowej filtracji. Pierwszym elementem, na który napotykają się zanieczyszczenia jest zmywalny, tekstylny filtr wstępny z wbudowaną funkcją zapewnienia higieny Sanitized. Jego zadaniem jest zatrzymanie większych cząsteczek. Pozwala również on przedłużyć żywotność drugiego elementu, tj. filtra Dual Filter. Jego zadaniem jest usunięcie z powietrza szkodliwych substancji chemicznych i drobnoustrojów. Filtr ten stanowi połączenie dwóch rodzajów filtracji: HEPA oraz aktywnego węgla.

Najmniejszy z modeli, Roger little 2, w ciągu godziny wymieni trzykrotnie powietrze w pomieszczeniu, do którego został zaprojektowany. Jego kompaktowe wymiary sprawiają ponadto, że można go łatwo przenosić między pomieszczeniami.

Modele Stadler Form Roger 2 oraz Roger big 2 posiadają moduł Wi-Fi i mogą być obsługiwane z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Smart Living – Smart Life.

Największy w gamie model Stadler Form Roger big 2 doskonale poradzi sobie na dużych powierzchniach do 104 metrów kwadratowych. W jego przypadku zastosowano dwa filtry wstępne oraz dwa opatentowane filtry Dual Filter.

źródło: informacja prasowa Stadler Form / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *