Occupy Mars: The Game we wczesnym dostępie

To wielki krok dla studia Pyramid Games, ale jeszcze większy dla graczy! Occupy Mars: The Game postawiło już swoje pierwsze kroki we wczesnym dostępie, co jest świetną informacją dla osób, które nie mogą doczekać się możliwości eksplorowania powierzchni Czerwonej Planety.


Occupy Mars: The Game zabierze graczy na fascynującą wyprawę na powierzchnię surowej, enigmatycznej planety, gdzie czeka na nich wiele wyzwań. Gra pozwoli odkryć tajniki przetrwania na Czerwonej Planecie. Do zadań osadników między innymi będzie należało zbudowanie zapewniającej przeżycie bazy, poznawanie nowych technologii oraz odkrywanie i eksplorowanie nieznanych rejonów Marsa. Na astronautów czyha wiele niebezpieczeństw, ale to także niepowtarzalna szansa, by dokonać tego, co nie udało się nikomu wcześniej.

Kolonizatorzy muszą znaleźć odpowiednie miejsca na stworzenie bazy, która zapewni podstawowe warunki życiowe. Będą dbać o jej stan i funkcjonowanie, konstruować potrzebne narzędzia i pojazdy, walczyć z nieprzewidywalnymi zjawiskami atmosferycznymi. Będą także usuwać awarie, hodować rośliny i poznawać mało zbadane obszary Marsa. Wszystko to w środowisku niesprzyjającym ludzkiemu organizmowi.

Prace nad grą rozpoczęły się w 2017 roku. Occupy Mars powstaje przy dużym wsparciu społeczności skupionej wokół discordowego serwera producenta, który na bieżąco współpracuje z deweloperami. Powstaje także dzięki zaangażowaniu osób, które wsparły grę w trakcie zbiórki na platformie Kickstarter. Niezwykli ludzie tworzący ekipę Pyramid Games dbają o realizm i solidną dawkę wiedzy, które stają się podstawą dla wyzwań angażujących astronautów.

Po premierze gra będzie rozwijana i wzbogacana o nowe treści, w oparciu o sugestie społeczności graczy. Planowane jest również wprowadzenie trybu Kooperacji Online.

Mars jest na wyciągnięcie ręki!

🚀 Zarządzaj zasobami. Sprawdź czy masz: wodę, tlen, pożywienie i energię – są niezbędne do przeżycia na Marsie… Zrób zapasy!

🕹️ Buduj i rozwijaj bazę. Działanie centrum dowodzenia zależy między innymi od poprawnie rozmieszczonych instalacji elektrycznych, napraw oraz potencjalnych ulepszeń. Uważaj na zmienne warunki pogodowe!

🚀 Wyrusz na podbój planety! Znajdź odpowiedni teren –  relatywnie płaski i z łatwym dostępem do podziemnych zasobów lodu umożliwi ci zbudowanie funkcjonalnej bazy.

🕹️ Zadbaj o zasilanie. Realistyczny cykl dnia i nocy pozwoli Wam poczuć specyfikę życia na Marsie. Energia słoneczna jest kluczowa dla przetrwania, bazę musi zasilać wystarczająca ilość paneli, a baterie magazynować zapasy.

🚀 Wygraj wyścig z czasem. Warunki życia na Marsie wymagają szybkich reakcji, dlatego rozwijajcie umiejętności.

🕹️ Rozwijaj park maszynowy. Pojazdy przystosowane do podboju planety – można ulepszać i modyfikować np. quad, wzbogacony o silnik rakietowy lub dodatkowy bagażnik sprawdzi się znacznie lepiej. Ciężki Łazik umożliwi Ci bezpieczną eksplorację nawet w nocy, a jetpack wzniesie Cię na wyżyny.

Occupy Mars: The Game od 10 maja jest dostępne w wczesnym dostępie w serwisach Steam, GOG oraz Epic Games Store. Wraz z premierą wersji na PC wydana została oddzielna gra mobilna. Jej akcję osadzono w tym samym uniwersum. Occupy Mars: Colony Builder to gra typu base-building dedykowana dla urządzeń z systemem Android i iOS.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *