Nowy robot odkurzający Roomba i6

Roboty sprzątające cieszą się ogromną popularnością. Zainteresowanie nimi nie maleje, a wręcz przeciwnie – jest coraz większe. Nic dziwnego, skoro mogą tak bardzo ułatwić nam życie. iRobot nie zwalnia tempa. W ofercie pojawił się kolejny model robota. Mowa o Roomba i6, który został wyposażony w inteligentną nawigację, 3-stopniowy system sprzątania oraz możliwość zdalnej obsługi z aplikacji iRobot HOME.


iRobot Roomba i6 jest w stanie bezbłędnie nauczyć się tego, jak wygląda nasze mieszkanie. Umożliwia to uruchomienie pracy urządzenia w wybranych pomieszczeniach. Autorski system iAdapt 3.0 nawiguje pracą robota serii i6 wykorzystując technologię vSLAM. Ma ona za zadanie sterować urządzeniem tak, by wiedział, gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze sprzątania. Rozwiązanie to zapewnia bieżące adaptowanie się do zmiennych warunków otoczenia, aby robot znajdował optymalną ścieżkę i rejestrował obszary, które mogą być posprzątane (np. gdy odsuniemy fotel).

Robot do zadań specjalnych

Urządzenie otrzymało opatentowany, trzystopniowy system czyszczący AeroForce. W jego skład wchodzi szczotka boczna, która zagarnia zabrudzenia (również z rogów i spod ścian), jak również gumowe szczotki główne. Bez problemu usuną one koci żwirek, piasek czy włosy wplątane we włókna dywanu. Szczotki obracają się przeciwbieżnie, rozbijając brud na mniejsze cząsteczki. Następnie unoszą go do góry, gdzie zostaje zassany do pojemnika na zanieczyszczenia.

Wysoka siła ssąca – nawet 10-krotnie większa w porównaniu do innych modeli – zbierze każdy rodzaj brudu. Osoby cierpiące na alergię docenią również filtr AeroForce, który przechwytuje do 99% cząsteczek o wielkości do 10 μm. Są to m.in. pyłki, roztocza i drobnoustroje. Główne szczotki iRobota Roomba i6 osadzone zostały na ruchomej głowicy, co gwarantuje ich stałą styczność z podłożem, więc uwadze robota nie ujdzie żadne zanieczyszczenie.

Dirt Detect to kolejna przydatna technologia, która stała się znakiem rozpoznawczym gamy modeli iRobot Roomba. Dzięki optycznym i akustycznym czujnikom urządzenie wykryje obszary bardziej zabrudzone (np. piasek w przedpokoju), by skoncentrować się na sprzątaniu takiego miejsca do momentu całkowitego usunięcia zabrudzenia.

Czas pracy nowej serii jest praktycznie nieograniczony. Kiedy akumulator robota osiągnie poziom wyczerpania, samodzielnie wróci on do stacji dokującej. Po naładowaniu podejmie się sprzątania w miejscu, w którym je przerwał. Dzięki tej funkcji po powrocie do domu zawsze zastaniemy odkurzone mieszkanie. Czas pożegnać się z rozładowanymi robotami na środku salonu!

Clean Base

Debiutujący na rynku w Polsce iRobot Roomba i6 jest kompatybilny ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base. W tym modelu funkcjonuje ona jako akcesorium dodatkowe. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie. Zabrudzenia gromadzone są w szczelnym, wymiennym worku. Dodatkowo stację wyposażono w system AllergenLock, który zatrzyma do 99% szkodliwych cząsteczek.

Idealna aplikacja

Aplikacja iRobot HOME umożliwia nie tylko zdalne sterowanie robotem i otrzymywanie powiadomień o jego aktualnym stanie, ale również pozwala na ustawienie harmonogramu pracy i funkcji dodatkowych. Jedną z nich jest Imprint Link – możliwość sparowania robota z robotem mopującym Braava jet m6. Gdy te dwa urządzenia są ze sobą połączone, koordynują swoje cykle pracy. Po zakończeniu odkurzania Roomba i6 wyśle stosowną informację do iRobota Braava, który wyruszy zmyć kafelki, parkiety i twarde podłogi.

Dzięki nowej platformie Genius aplikacja iRobot Home zapewnia wyjątkową wygodę podczas zarządzania pracą robota. Oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników systemów operacyjnych iOS oraz Android. Robot może nawet przedstawiać personalizowane sugestie sprzątania za pośrednictwem aplikacji. Dla przykładu – będą to rekomendowane harmonogramy sprzątania, które opierać się będą o wykonane już cykle pracy, czy sugestie częstszego sprzątania w okresie linienia zwierząt.

Pełna automatyzacja Roomba i6

Najnowszy robot sprzątający Roomba i6 to urządzenie gotowe do współpracy z najpopularniejszymi asystentami głosowymi. Aktualnie chyba nikogo nie dziwi już fakt, że możemy rozmawiać z urządzeniami. Co więcej, słuchają nas i wykonują dane polecenia. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by zlecić sprzątanie mieszkania za pomocą komendy głosowej, a nawet zapytać asystenta o status sprzątania i lokalizację robota. Możemy także włączyć go do domowego ekosystemu smart home za pomocą usługi IFTTT. Pełna automatyzacja na miarę XXI wieku!

źródło: informacja prasowa / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *