Green Hell: The Board Game trafi na Kickstartera w najbliższych tygodniach

Planszówki wcale nie odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie! Początek kampanii Green Hell: The Board Game na Kickstarterze zbliża się wielkimi krokami. Już prawie 5 000 osób wyczekuje startu tego projektu. Z tej okazji twórcy z Galaktus Games przygotowali serię materiałów wideo przybliżających mechanikę i zasady gry. Bonusowo możecie zobaczyć wywiad z Krzysztofem Kwiatkiem – współtwórcą oryginalnej gry komputerowej Green Hell.


Z powyższego nagrania możemy dowiedzieć się, jak przygotować się do rozpoczęcia rozgrywki. Green Hell: The Board Game oferuje graczom bardzo wysoki poziom nieprzewidywalności. Zawdzięczamy to innowacyjnemu systemowi tworzenia rozrastającej się dżungli, który został oparty na modułowej, półlosowej konfiguracji mapy. Podczas rozgrywki niezwykle ważne okaże się poznanie najważniejszych mechanik i zasad. W wideo, które zobaczycie poniżej, Mateusz „Vik” Sochoń – lead designer gry – krok po kroku przybliży reguły rządzące światem Green Hell. Ta ogromna dżungla i wyzwania czekające na Ratowników w każdej kolejnej partii będą się zmieniały, co uczyni każdą rozgrywkę wyjątkową i uniwersalną.


Twórcy z Galaktus Games postanowili również porozmawiać na temat gry ze współautorem oryginalnej komputerowej wersji Green HellKrzysztof Kwiatek – CEO studia Creepy Jar – jest także jednym z pomysłodawców gry.

O grze Green Hell: The Board Game

Green Hell: The Board Game to planszowa, kooperacyjna gra survivalowa. Jake, znany z wersji komputerowej, utknął w amazońskiej dżungli poszukując swojej zaginionej żony. Próbuje przetrwać w surowym, nieprzyjaznym środowisku. Celem graczy, członków ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, jest jego odnalezienie. Każdy gracz posiada określony zestaw umiejętności, które są się niezbędne dla przetrwania całej grupy. Ekspert Survivalu, Medyk, Przewodnik i Naukowiec – tylko dobrze skoordynowana współpraca pozwoli zakończyć misję sukcesem.

źródło: informacja prasowa / Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *