Nowe gry Goblinz Studio zaprezentowane na Gamescom Awesome Indies

Goblinz Studio to niezależny wydawca i deweloper. Studio ujawniło najnowsze zwiastuny swoich czterech gier. Wśród nich są również materiały zapowiadające dwie nowe produkcje. Sandwalkers i Oaken zostały zademonstrowane na specjalnym wydarzeniu Gamescom Awesome Indie. Pojawił się tam również świeży zwiastun z rozgrywką z Diluvian Winds i Terraformers.


Sandwalkers to przygodówka w stylu roguelike. Tytuł ten jest dla studia Goblinz ogromnym przedsięwzięciem. Turowa gra typu deck management – Oaken, jest obecnie przygotowywana przez Laki Studio. Daty premier tytułów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Wraz z tymi grami, deweloper i wydawca Goblinz Studio ma zamiar zbudować duże portfolio tytułów taktycznych i strategicznych na PC i Switcha, wliczając w to grę Snowtopia (strategię o zarządzaniu ośrodkiem narciarskim) oraz strategiczny roguelite, w którym bronimy lochu – Legend of Keepers (który miałam okazję zrecenzować dla konsolowe.info).

Sandwalkers (PC, Switch)

Sandwalkers to turowa gra eksploracyjna w konwencji roguelike. Gracze będą przeprowadzać i zarządzać karawaną podróżników przez krainy pełne chaotycznie zmieniających się warunków pogodowych i nieprzyjaznych zjawisk meteorologicznych. Bohaterowie gry będą musieli odeprzeć niezliczone niebezpieczeństwa, by odzyskać utracone ziemie pozostawione na pastwę monstrów i piratów oraz zbudować nową osadę dla swego klanu.

Oaken (PC, Switch)

Oaken to gra typu deck management z turową walką i elementami roguelike. Tytuł który kładzie szczególny nacisk na taktyczne bitwy z trójwymiarowymi modelami na sześciokątnych polach. Gracze będą przemierzać mistyczny świat, zamieszkiwany przez duchy, uczyć się nowych, potężnych umiejętności oraz je udoskonalać, przy okazji zbierając artefakty i uzyskując pomoc od sprzymierzeńców. Cel jest jeden – odnowić Oak’s Song. Wędrówka graczy będzie wyglądać inaczej za każdym razem – wraz z masą poziomów, kart i wydarzeń do odkrycia.

Diluvian Winds (PC, Switch)

Diluvian Winds jest narracyjną grą z elementami zarządzania, z akcją będącą hybrydą rozgrywki w czasie rzeczywistym i turach. Ludzkość musi uchować się w odległych zakamarkach, mierząc się z gwałtownie wzrastającym poziomem wód. Gracz wciela się w Strażnika, który nie chce opuścić swojej latarni, doglądając masowego eksodusu ludności. Aby przetrwać, gracze będą musieli zdecydować o tym, czy przyjąć czy odmówić gościny zbłąkanym podróżnikom, którzy potrzebują pomocy.

Terraformers (PC, Switch)

Terraformers to gra będąca grą strategiczną o zarządzaniu i rozbudowaniu ogromnej kolonii kosmicznej. Gracze będą eksplorować Czerwoną Planetę, rozwijając na niej spektakularnie wyglądające miasta. Przyczynią się również do powstania życia i terraformowania planety, zastosowując ambitne technologie. Deweloperzy mają nadzieję, że ich gra posłuży za inspirację do tego, by ludzkość stała się gatunkiem międzyplanetarnym.

Defend The Rook (PC, Switch)

Przed Wami roguelike w formie taktycznej gry planszowej połączonej z elementami tower defense. Gracze muszą przeciwstawić się napierającym, dzikim hordom wrogów, by utrzymać się przy życiu i ocalić krainę. Gra posiada niezwykle szeroką gamę taktycznych bitew bohaterów, a dodatkowe wyzwanie polega na budowaniu wież i odpieraniu fal nadciągających przeciwników. Oto Defend The Rook.

źródło: informacja prasowa bettergaming.pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *