Nintendo Switch najlepiej sprzedającą się konsolą

Konsola Nintendo Switch sprzedaje się lepiej niż Xbox Series X i PlayStation 5 w tym roku. W lutym PlayStation 5 zajęło pierwsze miejsce jako najlepiej sprzedający się sprzęt w USA, natomiast Switch zajął miejsce tuż za Xboxem Series X. Zmiany w rankingach cały czas!


Od debiutu samego Switcha w roku 2017 minie dokładnie 5 lat. Ogólny wynik sprzedażowy jest fenomenalny, ponieważ uplasował się on na poziomie ponad 100 mln sztuk.

Nintendo Switch i PlayStation 5 zamieniają się miejscami pod tytułem Konsola nr. 1, odkąd PlayStation przełamał prawie trzyletnią passę Switcha na tym miejscu w październiku ubiegłego roku. Jej czas na topie był jednak krótki, ponieważ nowy Switch OLED zwiększył sprzedaż konsoli, sprowadzając ją z powrotem na pozycję numer jeden do listopada i grudnia 2021 roku. Jak dotąd Switch sprzedał się w największej ilości sztuk, podczas gdy PlayStation 5 „zarobiła” najwięcej pieniędzy.

Oczywiście włączanie i wyłączanie Switcha do rankingu ma wiele wspólnego z samą dostępnością. Globalny niedobór chipów utrudnił znalezienie w sklepach konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Tymczasem Switch – pięcioletnia konsola – stała się nieco łatwiejsza do znalezienia w sklepach i Internecie, mimo że Nintendo ograniczyło produkcję o 20% do marca 2022 roku. Gdy dostępność Xbox Series X i PlayStation 5 się poprawi i ustabilizuje, ciekawie będzie zobaczyć, jak układa się sprzedaż przenośnego Switcha.

Jeśli chodzi o najlepiej sprzedającą się aktualnie grę, Elden Ring zajął pierwsze miejsce (tego nikt się nie spodziewał!). Sprzedaż tytułu tuż po premierze przewyższała nowo wydane Horizon II: Forbidden West i Pokémon Legends: Arceus.

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *