Najpopularniejsze adaptacje gier

Ten temat nigdy się nie znudzi. Są takie gry, które powinny zostać grami. No i są też takie, które z ogromną przyjemnością oglądamy na ekranach telewizorów w adaptacjach filmowych. Coraz więcej mówi się o potencjalnych tytułach, które ze świata gier zostaną przeniesione do świata filmów i seriali. Na Wiedźmina wielu z nas czekało. The Last of Us skrada coraz więcej serc. Warto zatem zerknąć, co dla nas szykują producenci gigantów streamingowych i które tytuły aktualnie, dosłownie, rządzą. Ranking znajdziecie na samym końcu.


1. The Medium

Tak mi drodzy. Świetna, mroczna i bardzo klimatyczna gra polskiego studia jest inspirowana popularną serią Silent Hill. Utalentowany krakowski zespół Bloober Team wykonał kawał znakomitej roboty. Ciekawe, co czeka nas w zapowiedzianej adaptacji w formie serialu. Obecnie ciężko znaleźć więcej szczegółów dotyczących produkcji. Wiadomo jednak, że ziarenko zostało już zasiane.

2. Horizon Zero Dawn

Ten tytuł chyba wszyscy z Was kojarzą. Przygody rudowłosej i buntowniczej Aloy podbiły serca wielu fanów serii, wywołując niemałe spekulacje dotyczące… twarzy bohaterki w grze, którym nie było końca. Horizon ma zagościć na wielkich ekranach jako serial Netflixa. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Plotki głoszą, że serial miałby nosić tytuł Horizon Zero Dawn 2074.

3. God of War

Czekam na to tak bardzo, jak bardzo się boję, że serial zostanie… popsuty i to, co uratuje Amazon to efekty specjalne. Przygody Kratosa są wyjątkowe, a najnowszy Ragnarok może pochwalić się wyśmienitymi recenzjami i ocenami. Nic dziwnego – w końcu trochę musieliśmy na to poczekać. Czy Amazon sprosta moim oczekiwaniom i sprawi, że nie tylko dla Top Gear’a i Supernatural zostanę z nimi? Na razie musimy poczekać na pierwsze trailery i ogłoszenie potencjalnej daty premiery, która szybciej niż w 2024 roku pewnie nie nastąpi.

4. BioShock

Szok i niedowierzanie! Krążą pogłoski, że serial ma być boski. No a tak na poważnie, to że produkcją serialu na podstawie gry ma się zająć, znów, Netflix. Ponoć jak dobrze poszukacie, to znajdziecie nazwisko reżysera i scenarzysty tego projektu. Są to na razie jedyne informacje, na jakie można natrafić. Nie mówiąc już o tym, kiedy możemy się spodziewać premiery. Każdy, kto miał styczność z tytułem, wie, że fabuła jest wciągająca, a sam tytuł ma już swoje lata. Tylko, czy Netflix sobie poradzi z odpowiednim zobrazowaniem świata?

5. Death Stranding

Jak samej gry nie mogę znieść, tak film z chęcią zobaczę. Odbiłam się co prawda o tej informacji niczym od ściany, ponieważ nie wiadomo, ko miałby się zająć produkcją. Studia Kojima Productions oraz Hammerstone Studios mają już ponoć przygotowywać filmową adaptację. Przerzucenie na ekrany kin faceta noszącego dziecko w słoiku wzbudza we mnie niemałą ciekawość. Ten, kto będzie pisał scenariusz, będzie miał nie lada wyzwanie. Tylko wiecie – jedyny słuszny odtwórca głównej roli to Norman Reedus i to nawet nie podlega dyskusji.

Najpopularniejsze adaptacje gier na przestrzeni ostatnich miesięcy

O tym, co platformy chcą nam zaserwować, już wiemy. Teraz zerkniemy sobie na to, co już nam zaserwowano w minionych miesiącach i jak się to przenosi na TOP 10 filmów i seriali będących adaptacjami gier wideo. The Last of Us zajmuje już 3. miejsce w rankingu najpopularniejszych adaptacji. Arcane, serial na podstawie popularnej gry League of Legends, zajął pierwsze miejsce, a już czekamy na drugi sezon. Jeśli chodzi o filmy, Uncharted znalazło się na szczycie listy. Co ciekawe, oba filmy Sonic the Hedgehog również.

Najpopularniejsze adaptacje gier: seriale

 1. Arcane
 2. Halo
 3. The Last of Us
 4. Castlevania
 5. Cyberpunk: Edgerunners
 6. The Cuphead Show!
 7. Resident Evil
 8. DOTA: Dragon’s Blood
 9. Resident Evil: Infinite Darkness
 10. Carmen Sandiego

Najpopularniejsze adaptacje gier: filmy

 1. Uncharted
 2. Sonic the Hedgehog
 3. Pokemon: Detektyw Pikatchu
 4. Resident Evil
 5. Sonic the Hedgehog 2
 6. Tomb Raider
 7. Prince of Persia: The Sands of Time
 8. Mortal Kombat
 9. Warcraft
 10. Rampage

źródło: Just Watch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *