Mira and the Legend of the Djinns to ukłon w stronę marokańskiego folkloru

Assemble Entertainment wraz z twórcami z Little Knight Games omawiają inspiracje stojące za powstaniem gry Mira and the Legend of the Djinns.


Wydawca Assemble Entertainment oraz deweloperzy ze studia Little Knight Games udostępnili właśnie krótki devlog poświęcony ich najnowszej metroidvanii. Mira and the Legend of the Djinns to wypełniona akcją platformówka pełna bajecznych krajobrazów i fabule mocno inspirowanej marokańską kulturą. W najnowszym wideo, główny programista Rachid Hassani opowie w jaki sposób folklor Maroka wpłynął na kształt gry, fabuły oraz rozwój postaci.

Starannie tworzyliśmy narrację Miry, w taki sposób aby jak najlepiej uchwycić duszę Maroka. Musieliśmy rozważyć, które elementy powinniśmy uwzględnić w grze – tak powstał wiarygodny świat pełen magicznych krain inspirowanych kulturą marokańską i jej folklorem, który jest nowy dla części graczy, ale bliski tym, którzy tę kulturę już znają. Nasz zespół przygotował również muzykę marokańsko-berberyjską i połączył ją z orkiestrowymi utworami high fantasy, aby stworzyć niespotykane dotąd brzmienia.

– mówi Rachid Hassani, główny programista ze studia Little Knight Games.

O czym będzie gra?

Inspirując się językiem, obrzędami, a także kulturą marokańską i berberyjską, produkcja opowiada historię Yuby, poszukiwacza skarbów oraz tajemniczej Miry, dżinki. To pierwsza taka, odkryta od wielu wieków istota. By przywrócić pamięć bohaterki i dowiedzieć się, co stało się z jej krajem i ludźmi, para będzie musiała przemierzyć świat zrujnowanego Upadłego Amazgeshu. W tym celu dwójka protagonistek pakt i stworzy duchową więź, która dotychczas była jedynie znana w legendach i mitach.

Utrzymana w stylu klasycznej metroidvanii 2D, gra zabierze tytułową Mirę oraz jej towarzysza, Yubę, w podróż po nieskończonym Pustynnym Oceanie. W trakcie wędrówki trafią na nowych przyjaciół, ale także przeciwników. Wybiorą się na poszukiwania bezcennych artefaktów; będą eksplorować niebezpieczne ruiny oraz walczyć ze zmutowanymi bestiami i zdeprawowanymi duszami. Wkrótce też staną twarzą w twarz z powodem, dla którego świat Miry został zniszczony, a Yuby – stworzony.

My już coś takiego poznaliśmy – w Itorah!

Kluczowe cechy gry Mira and the Legend of the Djinns

Mira and the Legend of the Djinns trafi do sprzedaży w 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *