Doczekaliśmy się daty premiery Far Cry 6

W lipcu 2020 podczas wydarzenia Ubisoft Forward został zapowiedziany Far Cry 6. Pierwsza data premiery była przewidziana na 18 lutego 2021 roku. Pod koniec października 2020 poinformowano o jej przesunięciu. Teraz już wiemy, że gra oficjalnie zadebiutuje 7 października 2021 i trafi na konsole oraz na PC.


Ubisoft na wstępie pokazu, który zaczął się o godzinie 18:30 postanowił nieco strollować graczy. Wszyscy czekali na gameplay z gry. Niestety, przez pół godziny nie było żadnych konkretów. Dopiero po 30 minutach dostaliśmy to na co tak długo czekaliśmy – zwiastun gry.

W Far Cry 6 trafimy na Karaiby, na wyspę Yara. Kraj jest zrujnowany, a naszym oczom ukaże się się Anton Castillo, który jest dyktatorem. Wszystkie jego działania tłumaczy swoją maksymą „Kto nie jest z nami, jest przeciwko nam”. Mieszkańcy mają dość i wybucha rewolucja. Jaka będzie nasza rola w Far Cry 6? Wcielmy się w partyzanta lub partyzantkę. W trakcie rozgrywki zbierzemy kilku kompanów, by ostatecznie stanąć do walki. Dane nam będzie likwidować ludzi Castillo i z całej siły będziemy chcieli do niego dotrzeć i zakończyć jego rządy.

W grze będziemy mogli pomajsterkować, by stworzyć broń dostosowaną do stylu naszej gry. W trakcie walki będziemy mogli wykorzystać pojazdy i współpracować ze zwierzakami. Naszym pupilem może być jamnik Chorizo lub krokodyl Guapo.

Moje oczekiwania? Jestem wielką fanką serii Far Cry. Myślę, że ta odsłona serii będzie bardzo dobra. Nie mogę się doczekać premiery!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *