Louis Vuitton i torebka z ekranami

Co jest aktualnie na fali, jeżeli chodzi o temat technologicznych udogodnień i innowacyjnych rozwiązań? Oczywiście – elastyczne ekrany, które spędzają sen z powiek firmom produkującym smartfony (szczególnie psującemu się Samsungowi). A co ma z tym wszystkim wspólnego Louis Vuitton?

Torebka z ekranami

Z pokazami mody mam tyle wspólnego co łysy z grzebieniem. Na ostatnim pokazie Louis Vuitton Cruise 2020 w TWA Flight Center okazało się, że nie tylko producenci smartfonów zastanawiają się, co by tu zrobić, żeby ekran „wyginał śmiało ciało”. Firma zaprezentowała aż dwie torebki z elastycznymi ekranami z najnowszej kolekcji Connected.

Torebki zostały wyposażone w ekrany AMOLED i mają rozdzielczość 1920 x 1440 pikseli. Za technologię odpowiedzialną za wyświetlacze wykorzystane w torebkach odpowiada firma Royole. Żeby było ciekawiej, jedna z torebek została wyposażona aż w dwa takie ekrany.

Rzecznik prasowy Louis Vuitton zdradził ekipie Engadget, że:

Pomysł polega na tym, aby torebkę traktować jako przedłużenie smartfona.

Czyli, może się okazać, że te torebki wyposażone są nie tylko w elastyczne ekrany. Może w nich siedzieć coś o wiele więcej, niż może się nam wydawać. Dziwnie by było, gdyby torebki miały lepsze podzespoły niż laptopy. Innowacja przede wszystkim („- No hej, dzwonię właśnie z torebki…”).

Firma Louis Vuitton udostępniła na swoim Instagramie krótki film z pokazu, na którym widać torebkę z serii Connected grającą pierwsze skrzypce:

https://www.instagram.com/p/BxO8Vn5gkRt/?utm_source=ig_web_options_share_sheet
Co tu się właśnie…?

Nie mogę się doczekać chwili, w której ekran znajdę na desce w WC, a pudełka z żywnością będą raziły mnie po oczach amoledowymi wyświetlaczami. Domyślam się też, że w momencie trafienia tych torebek do sprzedaży, będą kosztowały krocie…

Pomijając aspekt technologiczny, czy tylko ja nie rozumiem designu tych wszystkich luksusowych marek? Pytam dla kolegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *