Wielkanoc u #techkotek

Doczekaliśmy się świąt Wielkanocnych. Jedni malują pisanki, inni przygotowują mazurki, a jeszcze ktoś inny właśnie bawi się w kaskadera i myje okna. #techkotki chciałyby Wam przypomnieć o takim zwierzaczku, który przynosi prezenty. Za dzieciaka zostawiał prezenty w gniazdach, których szukało się po podwórku. Nie wiemy, jak bardzo technologiczny jest aktualny Zajączek. Wiemy jednak, co każda z nas chciałaby dostać!

Naszej GdaAnce marzy się powiększenie jej kolekcji zegarków mechanicznych (na razie ma tylko jeden automat). By ją uzupełnić, przydałby się rotomat. Ciężko jest jednak o specjalną nakręcarkę do zegarków, która pasowałaby do niej i do wnętrza stylem, a przecież nie po to kolekcjonuje się cuda by je chować. Znalazła jednak rotomaty firmy Hanoi. Występują zarówno w wersji na 4, jak i 2 zegarki. Mają 4 tryby rotacji i 3 prędkości. Dzięki dużej szybce wykonanej z akrylu można oglądać swoje cacuszka. Jest to jeden z nielicznych rotomatów, który nie jest męski i ciężki oraz nie posiada kosmicznych elementów jak różnokolorowe LEDy. Bambusowa obudowa pasuje do minimalistycznych i prostych wnętrz. Jest wprost idealny na jej toaletkę.

Jest też i praktyczna zachcianka. Angelika poprosiła Zajączka o Hive, czyli smart system do zarządzania temperaturą w całym domu. Integruje się on z innymi smart sprzętami, takimi jak żarówki. Można nim zarządzać przez dedykowaną aplikację na telefony, a nawet Google Assistant da sobie z tym radę! Sprytne, prawda?

Dzielna Igu też ma swoje zachcianki. I to są bardzo praktyczne i przydatne zachcianki, bo jedną z nich jest smartwatch Acme SW101. Urządzenie zostało wyposażone w solidny czujnik pracy serca oraz wiele innych przydatnych funkcji, takich jak np. licznik kroków. Smartwatch bezbłędnie działa z iOS i Androidem. No i od jakiegoś czasu chodzi naszej Idze po głowie.

Ola prosi Zajączka o siłę i wytrwałość (i też jej tego życzymy). Z kolei Idun pozostawia Zajączkowi wolną rękę z małą podpowiedzią. Uwielbia czytać, więc chciałaby dostać książkę o tematyce technologicznej, a żeby nie było zbyt kolorowo, to Mi Bandem by nie pogardziła. Uwaga, uwaga, jej egzemplarz zaginął w przesyłce – pozdrowienia dla aliexpress! Co może powiedzieć Tsumi? A no tyle, że od Zajączków już dostała PS4 i nic więcej nie chce. Przez najbliższe 10 lat.

Pozostaje nam jedynie życzyć Wam Spokojnych i Wesołych Świąt Wielkiejnocy. Mokrego Dyngusa (ale tak, co nie zalejecie domu). Bogatego Zajączka (pamiętajcie, że od słodkiego w święta się nie przybiera na wadze). Giereczkowych sukcesów, nadrobienia zaległości w filmach i książkach. Miłych chwil z rodziną. A przede wszystkim spokoju ducha – bo tego czasami trzeba każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *