Logitech MK470 Slim Wireless Combo | recenzja

Jeżeli lubicie cichą pracę i absolutny brak kabli, to ten zestaw jest właśnie dla Was! Logitech MK470 Slim Wireless Combo, bohaterowie dzisiejszej recenzji umożliwiają cichą, bezprzewodową pracę w każdych warunkach. I są taaakie cienkie…

Kiedy połączysz minimalizm z technologią

Design zestawu Logitech jest po prostu świetny. Ultrasmukła, stylowa klawiatura i kompaktowa mysz jest idealna do pracy nastawionej na wysoką wydajność. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary może się wydawać, że zestaw ten jest dedykowany dla kobiet. Jednak pozwoliłam na chwilę przetestować zestaw bratu, który ma większe dłonie ode mnie. I wiecie co? Da się, to tylko kwestia samego przyzwyczajenia się.

W tym zestawie nie znajdziecie zbędnych dodatków. Ma służyć cichej, szybkiej i komfortowej pracy. Sprawdza się w tym doskonale i przyznaję – jestem z tego zadowolona. Żeby było ciekawiej, ze względu na gabaryty urządzeń znakomicie pracuje się z nimi na niewielkiej powierzchni.

Ciekawostka: zestaw został wyposażony w funkcję Logitech Flow – umożliwia ona płynne kontrolowanie wielu komputerów i udostępnianie plików między nimi. Jak to działa? Kiedy kursor myszy przesunie się z jednego ekranu na drugi, nastąpi również automatyczne przełączenie klawiatury. Kosmos. Magiczny kosmos!

Podstawowe parametry Logitech MK470 Slim Wireless Combo

Klawiatura MK470

Mysz Mouse Combo

Praca z Logitech MK470 Slim Wireless Combo

Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy zdjąć paski zabezpieczające i urządzenia aktywują się automatycznie. Następnie umieszczamy odbiornik w dowolnym porcie USB i można zacząć korzystać. Tu dodam bardzo przydatną informację (przynajmniej dla mnie) – klawiatura i mysz działają również w połączeniu z laptopem (pewnie Ameryki nie odkryłam, ale i tak uważam to za plus).

Klawiatura MK470 Slim Combo została wyposażona w klawiaturę numeryczną, z której osobiście korzystam bardzo często. Umożliwia to wydajną i wygodną pracę, tym bardziej że często zdarza się mi wciskać enter właśnie na niej. Do tego znajdziemy na niej 12 klawiszy obsługujących skróty FN. Wszystkie klawisze cechują się niskim skokiem (mechanizm nożycowy), przez co przypominają odczucia podczas pisania jak na laptopie. Zestaw podłączamy do komputera za pomocą bezprzewodowego odbiornika USB 2,4 GHz. Więc z głowy mamy nadmiar kabli za urządzeniem, jaki każdy z nas doskonale pamięta przed wejściem na rynek sprzętu bezprzewodowego.

Dobrze widzicie – nie zrzuciłam folii. Mam na tym punkcie bzika.

Jedyny minus, jaki zauważyłam, to brak diody, która informuje o włączonym Caps Lock’u. W efekcie trzeba sobie sprawdzić (jeżeli na komputerze nie wyskakuje komunikat), czy hasło nadal wpisuje się dużymi literami.

Co jeszcze o samej klawiaturze – 36-miesięczna żywotność baterii klawiatury oznacza, że wręcz zapomnicie o wymianie baterii i o tym, że urządzenie w ogóle je ma. Cały zestaw przechodzi w tryb uśpienia oszczędzający baterię, gdy z nich nie korzystamy – rewelacja!

Po zrzuceniu osłonki ukazuje się miejsce na odbiornik USB i baterie.

Mysz Mouse Combo gwarantuje bezgłośne kliknięcia. Jeżeli myślicie o wykorzystaniu tego zestawu w biurze typu „open space”, to sprawdzi się doskonale. Rozdzielczość czujnika w urządzeniu wynosi 1000 dpi, co spokojnie wystarcza do precyzyjnej pracy. Owalna, gładka konstrukcja jest wyjątkowo przyjemna w dotyku. Jej kształt jest rewelacyjnie dostosowany do korzystania z niej zarówno prawą, jak i lewą ręką.

Logitech MK470 Slim Wireless Combo jest po prostu genialne!

Mysz została ulepszona o opcję Logitech DuoLink, która pozwala korzystać z dodatkowego zestawu działań przycisków przy przytrzymaniu klawisza Fn. Korzystanie z niej to czysta przyjemność, pokochałam ją od pierwszego „wzięcia do ręki” (jakkolwiek to zabrzmiało). Bez żadnych problemów i zakłóceń możemy pracować z myszką nawet przez 18 miesięcy na jednym zestawie baterii. Wynik bardzo zadowalający.

Zestaw idealny dla osób ceniących cichą pracę

Logitech MK470 Slim Wireless Combo to zestaw idealny dla osób ceniących sobie wysoką jakość wykonania, minimalizm oraz cichą i komfortową pracę nawet na bardzo małej powierzchni. Ciężko byłoby mi teraz rozstać się z Mouse Combo, ponieważ bardzo polubiłam z nią pracę. Klawiatura pozwala na intuicyjne stukanie w klawisze, ułatwiając szybkie pisanie. Jednymi słowy, nic tylko brać! Zestaw znajdziecie na stronie producenta w przystępnej cenie 219 zł.

Dziękujemy firmie Mindspot Communication & Media za udostępnienie sprzętu do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *