Lacuna – noirowy thriller

Wydawca Assemble Entertainment oraz deweloperzy z DigiTales zapowiedzieli premierę gry Lacuna na konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5 na 21 grudnia 2021. Wersja na Nintendo Switch pojawi się 28 grudnia (idealnie w moje urodziny).


Zapach deszczu uderzającego o beton, dym unoszący się z niedopałków papierosów i zawiła tajemnica kryminalna. Właśnie to czeka na graczy w ponurej, noirowej grze przygodowej Lacuna. Jako agent Neil Conrad z CDI (Central Department of Investigation) będziemy musieli poznać drugie dno sprawy, która z pozoru jest “tylko” obrzydliwym morderstwem.

Opowieść jest przedstawiona w przepięknym, dwuwymiarowym pixel arcie. Jego klimat podbudowuje porywająca ścieżka dźwiękowa. Cała warstwa audiowizualna idealnie przedstawia futurystyczną i przygnębiającą wizję świata. Gracze muszą wybierać pośród licznych opcji dialogowych. Poprzez decyzje będą kształtować przebieg śledztwa, które może odwrócić życie agenta Conrada oraz całego Układu Słonecznego do góry nogami.

O samej grze

Ze sterowaniem przystosowanym specjalnie pod pady (lub samą klawiaturę na PC) Lacuna zmienia formułę klasycznych przygodówek point’n’click. W grze oczywiście nie ma irytujących mechanik (jak np. szukanie pikseli), które przerywają tempo opowiadanej historii. Gameplay został udoskonalony przez znaczące wybory opcji dialogowych, zagadki zakorzenione w historii, interaktywne przedmioty tła oraz zróżnicowane zakończenia. Dzięki tym elementom Lacuna stanowi detektywistyczną sagę, do której gracze będą wracać nawet po jej zakończeniu.

Tytuł pojawił się na Steamie wiosną tego roku i zdobył bardzo pozytywne recenzje. Przed premierą gra otrzymała nagrodę za najlepszy prototyp podczas Game Awards Saar. Zdobyła również drugie miejsce dla najlepszej gry na Indie Game Fest 2019. W tym roku była nominowana za najlepszą historię i retro korzenie na warszawskim Pixel Awards Europe 2021.

Dostępność

Lacuna będzie dostępna na konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5 21 grudnia 2021. Na Nintendo Switch tytuł pojawi się 28 grudnia 2021. Zaraz po premierze gra będzie objęta rabatem 20% na Microsoft Store oraz Nintendo eShop. Wersja na PC jest dostępna na Steam również w opcji Save the World. 10% z przychodów z tej edycji trafi do organizacji GoGiveOne, która funduje szczepionki na COVID-19 w krajach, których na nią nie stać.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *