XEL – nowa przygodówka akcji à la Zelda

Przygodówka akcji XEL, której znakiem rozpoznawczym jest oprawa graficzna z gamą niezwykle żywych kolorów, ukaże się latem 2022 roku. Inspirowana Zeldą produkcja studia Tiny Roar doczekała się trzech nowych materiałów wideo, w których twórcy pokazują i opowiadają o wielu aspektach gry.


XEL rzuci wyzwanie refleksowi i intelektowi graczy, wysyłając ich na emocjonującą i przejmującą podróż po tytułowym, tajemniczym świecie łączącym sci-fi z fantasy. Reżyser Maurice Hagelstein i główny projektant Tom Erenstein z Tiny Roar przybliżają proces tworzenia postaci, jak również swoją filozofię projektowania gameplayu. Pokażą też przy okazji, czego gracze mogą się spodziewać, gdy tytuł już zadebiutuje.

– Jesteśmy naprawdę dumni z XEL. Chcieliśmy stworzyć grę, której nie brakuje wszystkich elementów klasycznego action-adventure – enigmatycznego świata i ekscentrycznej bohaterki – powiedział reżyser gry Maurice Hagelstein z Tiny Roar. – W naszej grze można znaleźć wiele innowacji w obrębie tego gatunku i nie możemy się doczekać, gdy gracze będą mogli zagłębić się w ten świat i odkryć historię Reid i wybrać się z nią wspólnie na ekscytującą podróż.

Fabuła w grze

XEL opowiada historię bohaterki imieniem Reid, która nagle znalazła się w obcym, enigmatycznym świecie. Na dodatek zmaga się z amnezją i stara się zrozumieć, kim była i jak się w nim znalazła. Gracze poprowadzą ją przez przygodę, by zgłębić przedziwną krainę wypełnioną sekretami, zagadkami i fluktuacjami czasoprzestrzeni.

Reid przemierzy przepiękny, przepastny świat wypełniony pełnymi wyzwań lochami w klasycznym ujęciu 3D w widoku z lotu ptaka. Jest to widok pełen niezwykle żywych i bogatych kolorystycznie krajobrazów. W trakcie przygody bohaterka napotka czarujące i niezłomne postaci. Weźmie udział w ekscytujących starciach, a także odnajdzie całą masę wymyślnych broni, przedmiotów i gadżetów. Oczywiście nauczy się również niesamowitych umiejętności. Niektóre z nich pomogą jej dokonywać skoków czasoprzestrzennych.

XEL zostanie wydane przez Assemble Entertainment i zadebiutuje latem 2022 na Steam oraz Nintendo Switch, a później na kolejne platformy. Po początkowym ogłoszeniu na Gamescom 2021, deweloperzy i wydawcy potwierdzają, że gra ukaże się także na konsolach poprzedniej generacji. W późniejszym terminie w 2022 r. XEL trafi więc na PlayStation 5 i Xbox Series X|S oraz PlayStation 4 i Xbox One.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *