Kopiuj i wklej ze świata! Czyli o przyszłości AR

Pomyślcie przez chwilę, co chcielibyście móc zrobić z AR (Augmented Reality). Zaplanować pokój meblami z IKEI? Pograć w Minecrafta? Czy w ten sposób uczyć się pracy chirurga?

Ciężko powiedzieć, że AR podbija świat. Dobrze jednak wiedzieć, że są ludzie, którzy kombinują nad nowymi zastosowaniami dla tej technologii. Czas więc na AR Kopiuj Wklej!

Cyril Diagne, twórca programu, pokazał swoje dzieło na Twitterze i momentalnie zrobiło się o nim głośno. Nic zresztą dziwnego, skoro zapowiada się to na naprawdę rewolucyjne narzędzie.

O co konkretnie chodzi?

Wyobraźcie sobie, że możecie telefonem najechać na dowolny przedmiot w waszym pokoju i przenieść go w kilkanaście sekund do dowolnego oprogramowania na komputerze. Przenieść mój kontroler do infografiki? Urozmaicić tekst na blogu ładnie wyciętym notatniczkiem? Czy w Photoshopie zrobić ciekawy fotomontaż z moją biblioteczką.

Aktualnie trzeba najpierw zrobić zdjęcie, wrzucić je do narzędzia wycinającego tło (albo zrobić to samemu) i stamtąd ruszyć dalej.

W przyszłości, pewnie nie aż tak dalej, wystarczy aplikacja, która pozwoli nam na pominięcie robienia zdjęcia i późniejszego go wycinania. Na filmiku poniżej zobaczycie, jak to działa.

https://twitter.com/cyrildiagne/status/1256916982764646402

Praca na obrazkach to jednak nie wszystko.

Przeglądając konto Twitterowe autora możemy, zobaczyć więcej przykładów zastosowania AR Copy Paste. Kopiowanie edytowalnego tekstu prosto z książki do edytora brzmi cudownie (choć musicie pamiętać, że „cytowanie” całych książek jest niezgodne z prawem autorskim).

Samo konto to baza wiedzy dla chętnych – każdy zaprezentowany filmik z prototypem opatrzony jest technikaliami, a kod całości dostępny jest na Githubie.

Aplikacja AR Copy Paste będzie działać na iOS oraz Androidzie. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy ani jakie będą wymagania sprzętowe (poza obsługą AR). Na stronie aplikacji możecie zgłosić swoje zainteresowanie i może uda Wam się skorzystać z niej we wczesnym dostępie.

Źródło: AR Copy Paste / Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *