Kamera samochodowa od Nextbase – warto!

Kamera samochodowa to coś, co każdy powinien mieć w swoim samochodzie. Model 622GW to flagowy egzemplarz w ofercie brytyjskiej marki premium Nextbase. Urządzenie może pochwalić się unikalnym zestawem technologii i funkcji. Jest w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości 4K, posiada system Emergency SOS, jak również what3words.


Zaawansowany układ optyczny oraz oprogramowanie wideorejestratora Nextbase 622GW sprawia, że jest on w stanie rejestrować obraz bardzo wysokiej jakości. Użytkownik może dokonywać wyboru w zakresie: 4K (przy 30 fps) 1440p (przy 60 fps) oraz 1080p (przy 120 fps). Ta kamera samochodowa, którą wyposażono w 3-calowy wyświetlacz umożliwia wygodne przeglądanie zarejestrowanych treści, również w trybie Super Slow Motion. Wyposażony w filtr polaryzacyjny, 6-warstwowy obiektyw modelu Nextbase 622GW zapewnia szeroki kąt widzenia, bo aż 140 stopni. Wartość ta pozwala efektywnie rejestrować obraz bez nagrywania słupków bocznych przedniej szyby.

Funkcjonalność

W ofercie Nextbase znajdują się również użyteczne moduły. Podłącza się je za pośrednictwem złącza mini HDMI do wideorejestratora. Dzięki kamerze widoku kabiny (Cabin View) kierowca może rejestrować lub obserwować wnętrze pojazdu, co jest niezwykle wygodne np. podczas poróżowania z małymi dziećmi. Dostępne są też moduły, które przekazują obraz bezpośrednio za pojazdem – montowana do wideorejestratora kamera Rear View lub instalowana na tylnej szybie Rear Window View.

Nextbase 622GW wyposażono w szereg funkcji wspomagających rejestrowanie treści. Zalicza się do nich cyfrowa stabilizacja obrazu, która eliminuje zakłócenia wynikające z nierówności drogi. Kamerze tej niestraszne są również zróżnicowane warunki pogodowe. Dzięki zaawansowanym algorytmom Nextbase 622GW optymalizuje sposób nagrywania, by materiał był zawsze czytelny. W tym zakresie ważnym rozwiązaniem jest usprawniony tryb nocny, który zapewnia najbardziej inteligentne, adaptacyjne rejestrowanie obrazu po zmroku.

Dodatkowe możliwości

Marka Nextbase przywiązuje również dużą wagę do wygody użytkowania jej produktów. Topowy model 622GW wyposażono w moduł łączności Bluetooth. Ułatwia on komunikacje ze smartfonem czy komputerem, aby łatwo przeglądać, edytować i publikować filmy. Rejestrowane pliki mogą być bezpłatnie i bezpiecznie przechowywane online, za pośrednictwem MyNextbase Cloud.

Podobnie jak w przypadku wszystkich dostępnych w Polsce kamer samochodowych marki Nextbase, również model 622GW wyposażono w inteligentny tryb parkingowy, który chroni samochód podczas nieobecności właściciela. Korzystając ze swojego precyzyjnie dostrojonego czujnika przeciążeń (G-Force), który opracowano w Wielkiej Brytanii, wideorejestrator automatycznie rozpocznie nagrywanie, jeśli ktoś uderzy w pojazd, aby zarejestrować jego dane. W tym zakresie pomocne są również opisane moduły dodatkowych kamer, które pozwalają zwiększyć zakres obrazu.

W trosce o bezpieczeństwo

Kamery samochodowe Nextbase oferują szereg rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo podróżujących. Model 622GW posiada funkcję Emergency SOS, która aktywowana jest w przypadku poważnego zdarzenia drogowego. Opiera się na 23 protokołach, które określają jak poważne było zdarzenie, które doprowadziło do wypadku. W przypadku braku reakcji kierowcy w ciągu 60 sekund, system wysyła pakiet danych do centrum operacyjnego, które następnie próbuje zadzwonić do kierowcy. W przypadku, gdy próba połączenia będzie nieudana, służby ratunkowe zostaną wysłane na miejsce zdarzenia.

W modelu 622GW funkcja Emergency SOS została jeszcze bardziej usprawniona za sprawą technologii what3words. Pozwala ona określić lokalizację użytkownika z dokładnością do 3 metrów, by służby ratunkowe zostały wyposażone w jak najbardziej dokładne współrzędne.

źródło: informacja prasowa Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *