Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza?

Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. W zimie zdecydowanie mniej wietrzymy nasze mieszkania, dlatego jego jakość może gwałtownie spadać. A to z kolei może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu. Dlatego warto zadbać o zdrowy oddech w swoim domu i sięgnąć po skuteczny oczyszczacz powietrza. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?


Na początku powinniśmy określić rozmiar powierzchni, w której chcemy oczyszczać powietrze i pod tym kątem dobrać odpowiednie urządzenie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch lub trzech oczyszczaczy o mniejszej wydajności, zamiast jednego oczyszczacza powietrza o wysokiej wydajności, i ulokowanie ich w takich strategicznych pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy pokój dziecka. Oznaczenia urządzeń dotyczące ich przeznaczenia z łatwością sprawdzimy na etykiecie, a często zawarte są już w samej nazwie produktu, tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung AX32 czy AX60.

Ważny parametr stanowi także współczynnik CADR określający wydajność oczyszczacza. Wskaźnik ten mówi nam, ile m3 powietrza oczyszczacz jest w stanie oczyścić w ciągu godziny pracy. Pamiętajmy o tym, że dobrze dobrane urządzenie wymieni powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny.

Rodzaj zastosowanego filtra

Wybierając urządzenie, które skutecznie pozbędzie się z naszego domu smogu oraz innych zanieczyszczeń, powinniśmy postawić na oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr ultra drobnego pyłu oraz węglowy. Oczyszczacz Samsung usuwa aż do 99,97% zanieczyszczeń. W oczyszczaczach powietrza Samsung zastosowano filtr wstępny, który wyłapuje większe cząsteczki kurzu czy sierść zwierząt oraz filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem, który odpowiada za usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych dla zdrowia gazów. Zwieńczeniem jest niezwykle precyzyjny filtr ultra drobnego pyłu usuwający aż do 99,97% cząsteczek pyłu, np. smogu, o wielkości 0,26 ㎛. Dzięki powyższym filtrom możemy mieć pewność, że powietrze, którym oddychamy w domu jest czyste i zdrowe.

Czytelny wyświetlacz

Istotnym aspektem związanym z korzystaniem z oczyszczacza powietrza na co dzień jest możliwość bieżącego monitorowania jakości powietrza w domu. Laserowy czujnik pyłu, zastosowany w oczyszczaczach Samsung AX60, AX47 oraz AX90, umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości od 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz, w przypadku ww. oczyszczaczy, przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Co więcej, wyświetlacz czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika.

Możliwość zdalnej obsługi

Czy chciałbyś móc kontrolować jakość powietrza w domu, będąc poza nim? Aplikacja SmartThings umożliwia sprawdzanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji. Korzystając z aplikacji, możemy również zdalnie obsługiwać urządzenie i włączyć je już w drodze z pracy do domu. Mamy także możliwość ustawienia harmonogramu pracy oczyszczacza tak, by na przykład uruchamiał się codziennie o godzinie 17:00. Zyskamy pewność, że po powrocie do domu z pracy przywita nas czyste powietrze.

Głośność pracy urządzenia

Na co dzień, gdy pracujemy czy po prostu odpoczywamy, oczyszczacz powinien działać optymalnie, pozostając niemal niesłyszalny. Czyste powietrze w sypialni oraz możliwość ustawienia trybu nocnego w oczyszczaczach Samsung, zagwarantuje idealne warunki do zdrowego snu i wypoczynku. W trybie nocnym model Cube AX47R9080SS zmniejsza prędkość pracy wentylatora, dzięki czemu pracuje naprawdę cicho (nawet 18 db).

No i oczywiście – design

Nowoczesne urządzenia AGD charakteryzują się już nie tylko innowacyjnymi funkcjami, ale również wyjątkowym designem. Oczyszczacze powietrza Samsung Cube dostępne są w kolorach bieli, złota czy metalicznej szarości. Oczyszczacz w kształcie sześcianu AX47 to kwintesencja minimalistycznego stylu. Subtelny kształt urządzenia razem z relaksującym oświetleniem tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Z kolei minimalistyczny oczyszczacz AX32 zajmuje niewielką przestrzeń, dzięki czemu można go umieścić w dowolnym miejscu.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *