IT for SHE – program wolontariacki, który połączy studentki kierunków STEM i dzieci

IT for SHE to program, który ma pomóc studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. W ramach niego organizowany jest obóz tematyczny WOMEN IN TECH, organizowany od 2016.

Zespół IT for SHE organizuje również wolontariat dla studentek kierunków informatycznych, który ma na celu edukować o kierunkach STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) młodych ludzi. W tym przypadku chodzi o dzieci w szkołach podstawowych i gimnazjach, które mieszkają w małych miastach i wsiach.

80 studentek (w tym 50 wolontariuszek, które do połowy czerwca mogły się zgłaszać przez stronę internetową projektu i wzięły udział w szkoleniach) do końca wcześnia 2018 przeprowadzać będzie warsztaty dla ponad 1500 dzieci z całej Polski.

Udział w takich warsztatach jest bezpłatny, a zajęcia trwać będą od poniedziałku do piątku. Tematyka poruszana na spotkaniach będzie bardzo obszerna, od programowania, przez druk 3D do robotyki! Wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do nauki nowych technologii.

Poniżej znajdziecie wideo z zeszłorocznej edycji, prezentujące zajęcia w jednej z kilkunastu miejscowości.

To już druga edycja IT for SHE. Sukces pierwszej został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Program otrzymał prestiżową nagrodę – European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet, pokonując 247 projektów z 27 krajów Unii Europejskiej.

Kampanię organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości i programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Projektor – wolontariat studencki” oraz Koalicją na rzecz Polskich Innowacji – przy wsparciu partnerów technologicznych – Citi, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, P&G, Samsung, Skriware.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie organizacji IT for SHE.


Inicjatywa brzmi cudownie i nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki zarówno za wolontariuszki, jak i za młodych ludzi, którzy być może za kilkanaście lat zdecydują się na wybór ścisłego kierunku na studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *