iRobot Roomba 694 wkracza do akcji

Do oferty firmy iRobot w Polsce trafia kolejny model robota odkurzającego. Mowa o modelu Roomba 694. Urządzenie można obsługiwać zdalnie za pośrednictwem aplikacji oraz poprzez asystentów głosowych. Roomba 694 wykorzystuje system nawigacji iAdapt, który podejmuje do 60 decyzji na sekundę oraz sprawdzony, 3-stopniowy system sprzątania. Wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie. Może warto się skusić?


Marka iRobot, za sprawą swojego autoryzowanego importera i dystrybutora w Polsce – spółki DLF – wprowadza do oferty firmy nowe urządzenie. Roomba 694 powstała z myślą o pracy na mniejszych metrażach i została wyposażona w szereg sprawdzonych rozwiązań. Dzięki wyposażeniu w moduł Wi-Fi zarządzanie jej pracą jest niezwykle proste.

Sprawdzone rozwiązania

iRobota Roomba 694 wyposażono w technologię nawigacji iAdapt, która w oparciu o dane z sensorów robota podejmuje do 60 decyzji na sekundę. Dzięki temu jest w stanie efektywnie i kilkukrotnie sprzątać każdy centymetr podłoża, pod różnymi kątami. Robot ten nie spada ze schodów, delikatnie obchodzi się z przeszkodami dzięki zderzakowi z amortyzatorem oraz wykrywa obszary bardziej zabrudzone. Zapewnia to system DirtDetect, który w przypadku wykrycia takich miejsc, intensyfikuje na nich pracę. Sam proces odkurzania odbywa się za pośrednictwem 3-stopniowego systemu. W jego ramach obracająca się szczotka boczna zagarnia brud sprzed robota, jak i ten zgromadzony wzdłuż ścian i w narożnikach, kierując go ku centralnej części urządzenia. Zainstalowana ruchoma głowica czyszcząca dostosowuje się do rodzaju sprzątanej powierzchni. Osadzone w niej dwie szczotki główne, obracając się przeciwbieżnie, poluzowują i podnoszą zabrudzenia. Pojemnik na brud został ponadto wyposażony w efektywny, wymienny filtr AeroVac.

Wygodna obsługa

W centralnej części panelu głównego znajdują się trzy przyciski, którymi można włączyć pełny cykl sprzątania, tryb sprzątania miejscowego lub w razie potrzeby odesłać robota do bazy. Obecnie jednak rolę urządzeń do obsługi domowych sprzętów przejęły smartfony. Aplikacja iRobot HOME stanowi centrum zarządzania pracą robota. Pozwala ona m.in. na uruchamianie czy wstrzymywanie jego pracy, ustalanie harmonogramów, ale również korzystanie z personalizowanych sugestii sprzątania. Dzięki nim robot zasugeruje nam częstszą pracę w okresie pylenia roślin czy linienia zwierząt. Za sprawą aplikacji możliwa jest również integracja z asystentami głosowymi Alexa, Google Assistant i Siri.

Wyposażenie robota Roomba 694 w moduł Wi-Fi to jednak nie tylko wygoda obsługi. Niezwykle istotnym jest bowiem fakt, że dzięki temu rozwiązaniu możliwe staje się zdalne i bezpłatne aktualizowanie jego oprogramowania bez angażowania użytkownika. Dzięki temu nawet pracujący już jakiś czas robot może stać się jeszcze bardziej efektywny i uzyskać nowe rozwiązania w zakresie obsługi czy funkcjonalności.

iRobot Roomba 694 znajdziemy w sugerowanej cenie katalogowej 1299 PLN. Obecnie każdy, kto chciałby go mieć w swoim mieszkaniu, może go nabyć w promocyjnej cenie 899 PLN.

źródło: informacja prasowa DLF / iRobot Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *