Bezpieczne wakacje… w Turcji

Mamy dziś pierwszy dzień sierpnia, zatem to nie koniec wakacyjnych wyjazdów. Najnowsze dane Eurostatu wskazują, że w 2022 roku najtańszym krajem dla turystów będzie Turcja. Według raportu Polskiej Izby Turystycznej z zeszłego roku to właśnie ten kierunek wybierali Polacy najczęściej. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku ten wynik może się powtórzyć. Co więcej, od 2022 roku Turcja pozwala polskim turystom na wjazd bez paszportu czy certyfikatów związanych z COVID-19. Jak sprawić, by nasze wyjazdy były bezpieczne i zyskać sobie życzliwość oraz sympatię Turków? Poznać bliżej ich rodzimy język! Szczególnie że znajomość angielskiego nie jest wcale w Turcji powszechna.


Jak stać się ulubionym turystą? Czyli koniec języka za przewodnika!

W tym polskim powiedzeniu kryje się wiele prawdy. Niewątpliwie jedną z najbardziej ekscytujących części podróży jest odkrywanie miejscowej kultury: obyczajów, kuchni i… języka! Nie tylko Turcy, ale i mieszkańcy większości państw doceniają i lubią, gdy turyści próbują porozumieć się w ich rodzimym języku. Możemy w ten sposób nie tylko okazać szacunek dla miejscowej społeczności, ale też zaskarbić sobie ich życzliwość oraz uznanie. Skoro znajomość języka angielskiego nie jest w Turcji powszechna, turysta powinien znać podstawowe zwroty, które mogą pomóc nam w sytuacjach awaryjnych, gdy konieczne będzie znalezienie szpitala czy apteki.

Proste początki dzięki interaktywnej nauce

Eksperci Babbel, platformy do nauki języków obcych, przygotowali dla odwiedzających Turcję listę najprzydatniejszych podstawowych zwrotów, którą można wydrukować i zabrać ze sobą. Warto wykorzystać również ostatnie dni czy tygodnie przed urlopem i poznać bliżej turecką kulturę – obejrzeć film lub serial, posłuchać podcastu czy rozpocząć kurs języka tureckiego, dostępny na platformie. Babbel pozwala na naukę nie tylko w każdym miejscu i o każdym czasie. W ramach aplikacji użytkownik może skorzystać z lekcji na żywo z lektorem, gier czy podcastów. To ekosystem, dzięki któremu każdy może uczyć się języka obcego zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a całą potrzebną wiedzę mamy w zasięgu ręki. Podstawowe zwroty, rozmówki czy intensywna nauka pozwalająca na płynne posługiwanie się wybranym językiem? Niezależnie od wyboru, dodatkowe umiejętności językowe pozwolą w pełni cieszyć się pięknymi wakacjami w każdym zakątku świata.  

Infografika od Babbel 

źródło: informacja prasowa 24/7Communication

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *