IFA 2022: Samsung stawia na życie smart 

Samsung zaprezentował swoją wizję wygodnego życia w duchu smart oraz zrównoważonej przyszłości. Podczas konferencji prasowej na IFA 2022 firma podkreśliła znaczenie platformy SmartThings, która daje większy potencjał w zakresie łączności, personalizacji i zrównoważonego rozwoju dla wszystkich kategorii produktów marki Samsung.


Podczas prezentacji głównej Samsung podkreślił, jak zmieniły się sprzęty gospodarstwa domowego, telewizory, tablety, technologie mobilne i wearable. Razem tworzą dziś ekosystem urządzeń inteligentnie połączonych, by chronić środowisko, wspierać zdrowszy styl życia oraz sprawiać, by każdy dzień przynosił więcej radości i rozrywki.

Nowe granice połączonego życia dzięki SmartThings

Samsung zintegrował platformę SmartThings we wszystkich swoich kategoriach produktowych, tworząc domowy ekosystem zapewniający niezrównane wrażenia podczas korzystania z wielu urządzeń. Samsung SmartThings, daje możliwość kontrolowania i przekształcania własnego otoczenia w dowolny sposób. W ramach SmartThings użytkownicy mogą korzystać ze swoich sprzętów Samsung, a także z urządzeń innych firm, które już posiadają.

To upraszcza komunikację i otwiera nowe możliwości w zakresie łączności. Oferuje również użytkownikom więcej opcji dopasowania parametrów sprzętu do swoich oczekiwań, zachęcając ich do odkrywania nowych funkcji i wykorzystania posiadanych produktów. Umożliwiając użytkownikom realizację codziennych potrzeb w najbardziej efektywny, produktywny i wygodny sposób, SmartThings daje im więcej czasu na to, co jest dla nich najważniejsze.

Dzięki naszym innowacjom Samsung zapewnia wszystkim użytkownikom bardziej otwarte, bardziej połączone i bardziej inteligentne rozwiązania. Kontynuujemy swoją misję wprowadzając na rynek przełomowe rozwiązania, które wspierają styl życia naszych klientów, oferują nowe sposoby na rozrywkę, jednocześnie pokazując jak możemy zadbać o naszą planetę.

– stwierdził Benjamin Braun, dyrektor ds. marketingu w Samsung Europe.

Pomoc konsumentom w życiu w bardziej zrównoważony sposób

Aby urzeczywistnić wizję prawdziwie ekologicznego domu i stać się marką nr 1. w zakresie efektywności energetycznej, Samsung powiązał łączność opartą na platformie SmartThings z efektywnością energetyczną poszczególnych produktów AGD i RTV. Klienci mogą podejmować świadome proekologicznie decyzje za pomocą rozwiązania SmartThings Energy, które monitoruje schematy użytkowania i dostarcza dane w czasie rzeczywistym, ułatwiając zmniejszenie zużycia energii. Do 2023 roku 100% głównych urządzeń gospodarstwa domowego marki Samsung będzie obsługiwać Wi-Fi i domyślnie oferować usługę SmartThings Energy, umożliwiając ciągłą redukcję zużycia energii w łatwy sposób. Co więcej, urządzenia marki Samsung przewyższą wymagania obecnie najwyższej klasy energetycznej, zapewniając dodatkowe 10% oszczędności energii.

Korzystając z ekologicznych rozwiązań rekomendowanych przez SmartThings Energy i wdrażając je za pomocą intuicyjnych funkcji, takich jak Tryb AI Energy, konsumenci mogą obniżyć koszty zużycia energii w domu. Dzieje się to za pomocą automatycznego przełączenia kompatybilne inteligentnych urządzeń w tryb oszczędzania energii.

O jakich urządzeniach mowa?

Pralka Bespoke AI oferuje technologię AI Ecobubble, która zamienia detergent w bąbelki, wnikające głęboko w prane rzeczy. Pozwala to uzyskać ten sam najwyższy poziom czystości przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii nawet o 70%. Użytkownicy mogą również zmniejszyć straty energii dzięki funkcji AI Wash Cycle, która ustala optymalne poziomy zużycia wody oraz detergentu, a następnie dostosowuje czas namaczania, płukania i wirowania.

Ponadto silnik Digital Inverter w pralkach i suszarkach Bespoke AI, podobnie jak Kompresor Digital Inverter w lodówkach, objęte są 20-letnią gwarancją. To tak najbardziej kompleksowa spośród oferowanych dotychczas przez firmę Samsung, by zapewnić klientów, że ich urządzenia nie będą wymagały wymiany w najbliższej przyszłości.

Z myślą o bardziej ekologicznej rozrywce Samsung wprowadził pilot SolarCell, który ładuje się przez ekspozycję na światło, także sztuczne i częstotliwości radiowe z urządzeń, takich jak routery Wi-Fi. Firma szacuje, że w ciągu siedmiu lat może zapobiec wyrzucaniu na wysypiska odpadów ponad 200 milionów baterii. Co więcej, w tym roku Samsung udostępni publicznie licencję na ten projekt, by inni producenci również mogli działać bardziej ekologicznie.

Co jeszcze planuje Samsung?

Samsung przykłada również dużą wagę do dbałości o środowisko poprzez recykling tworzyw sztucznych wydobytych z oceanów. Firma zmienia przeznaczenie porzuconych sieci rybackich, wykorzystując je do stworzenia nowego materiału, który jest używany przy produkcji urządzeń mobilnych, takich jak np. Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold4 i Buds2 Pro. Do końca 2022 roku Samsung może zapobiec przedostaniu się do oceanów ponad 50 ton plastiku.

Samsung dąży również do tego, by stworzyć domy z zerowym bilansem netto śladu węglowego (Net Zero) w całej Europie poprzez różne partnerstwa. Dzięki Q CELLS firma bada sposoby wykorzystania energii słonecznej, a dzięki SMA, wiodącemu producentowi falowników do obiektów mieszkalnych w UE, Samsung połączy więcej paneli słonecznych z usługą SmartThings Energy. Samsung współpracuje również z globalnymi producentami systemów automatyki dla budynków i mieszkań oraz ładowarek do pojazdów elektrycznych, takimi jak ABB.

Zanim o rozrywce: wsparcie użytkowników w osiąganiu dobrego samopoczucia

Samsung wspiera użytkowników w ich zdrowym stylu życia, co znajduje odzwierciedlenie w szerokiej gamie połączonych urządzeń, których zadaniem jest poprawa samopoczucia. Od kontroli jakości powietrza poprzez zdrowsze gotowanie, aż po opiekę nad zwierzętami. SmartThings pozwala dbać o wszystkich domowników.

SmartThings Home Life centralizuje wszystkie istniejące usługi SmartThings, w tym SmartThings Cooking, Clothing Care, Pet Care, Air Care i Energy, w hubie dostępnym na smartfonach. Dzięki temu konsumenci mogą dbać o różne aspekty związane z funkcjonowaniem swojego domu z dowolnego miejsca. Jednak SmartThings to nie tylko sprzęt gospodarstwa domowego. Obejmuje również urządzenia Galaxy, takie jak najnowsza seria smartwatchów Galaxy Watch5.

Z przełomowym czujnikiem Samsung BioActive urządzenia wearable, takie jak Galaxy Watch5, monitorują różne parametry, umożliwiając użytkownikowi uzyskanie kompleksowych informacji o stanie swojego zdrowia, czy to podczas pracy, czy ćwiczeń. Użytkownicy mogą również monitorować jakość snu i otrzymywać spersonalizowane wskazówki, jak zadbać o lepszy wypoczynek. Dzięki integracji SmartThings użytkownicy mogą automatycznie przypisać urządzeniom ustawienia, aby uzyskać spersonalizowane wrażenia, czy to przed udaniem się na spoczynek celem stworzenia lepszych warunków do snu, czy w ciągu dnia, by uzyskać optymalne warunki oglądania.

Spersonalizowana rozrywka i gry dla wszystkich

Dzięki SmartThings każdy dzień staje się przyjemniejszy. Samsung oferuje nowe formy rozrywki, zapewniając coraz więcej możliwości w zakresie oglądania ulubionych treści i grania. Widzowie mogą wybierać i kreować swoje doświadczenia na wiele sposobów. Wśród dostępnych opcji są ekrany MICRO LED, które z powodzeniem wypełnią całą ścianę, spektakularne telewizory Neo QLED 8K Excellence Line, a także mobilny projektor The Freestyle. Jedną z nowości na 2022 rok jest The Frame z Matową Powłoką Ekranu, która ogranicza odbicia światła, dostarczając tym samym nowych wrażeń z oglądania.

Również gracze mają mnóstwo możliwości do wyboru. Najnowszy monitor Odyssey Ark oferuje wrażenia z gry nieporównywalne z żadnym innym, dzięki krzywiźnie 1000R, która otacza pole widzenia, zapewniając użytkownikom maksymalne zanurzenie. Odyssey Neo G8 będzie świetnym rozwiązaniem dla profesjonalnych graczy, a urządzenia z serii Smart Monitor za elastyczność docenią użytkownicy, którzy chcą używać tego samego urządzenia do pracy i zabawy. Ponadto niedawno wprowadzony na rynek Samsung Galaxy Z Fold4 oferuje graczom podwojenie rozmiaru ekranu na urządzeniu, które nadal mieści się w kieszeni. Jest to zatem idealny wybór do gry w podróży. Foldy Galaxy stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników. Na rynek europejski dostarczono w tym roku ponad dwukrotnie większą liczbę  tych urządzeń w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Począwszy od września 2022 Samsung udostępnia najnowsze innowacje jeszcze większej liczbie użytkowników, a z oprogramowania dostępnego w Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 i Galaxy Watch5 będą mogli korzystać również użytkownicy poprzednich generacji urządzeń Galaxy.

Lepsze doświadczenia dzięki otwartej współpracy

Otwartość i partnerstwa są kluczowymi elementami filozofii Samsung. Firma współpracuje z największymi nazwiskami w dziedzinie technologii i rozrywki, aby zapewnić użytkownikom wyjątkowe wrażenia. W 2022 roku Samsung uruchomił Gaming Hub, który oferuje kompleksową platformę do odkrywania nowych możliwości i grania w gry w chmurze, w tym na Xbox Game Pass, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik and Amazon Luna (tylko w USA). Umożliwia to korzystanie z gier zupełnie nowej grupie konsumentów – także tym, którzy nie posiadają konsoli.

Samsung nawiązał również współpracę z Philips Hue, by zapewnić użytkownikom smartfonów i tabletów Galaxy jeszcze bardziej angażujące doświadczenia. Dzięki opcji synchronizacji muzyki SmartThings, podczas odtwarzania muzyki na smartfonach i tabletach Galaxy, oświetlenie Hue może automatycznie zmieniać kolory lub przyciemnić się.

Przed nami otwiera się nowy świat

Od filmów i gier po muzykę – Samsung rozumie, że rozrywka jest najbardziej ekscytująca, gdy ewoluuje. Samsung znalazł nowego partnera w TikToku, który obecnie skupia najbardziej dynamiczną społeczność twórców treści. Samsung i TikTok będą wspólnie pracować nad wyszukiwaniem najbardziej ekscytujących twórców muzyki tworzących ją właśnie teraz i zapewniać im niezrównane możliwości budowania kariery w branży.

Integracja urządzeń w ramach SmartThings i poprawa łączności produktów to nie jedyna misja Samsunga. Firma już teraz proponuje nowe doświadczenia, zdrowsze życie, angażującą rozrywkę i bardziej zrównoważony styl życia. A to dopiero początek: wraz z produktami 300 innych marek i 235 milionami zarejestrowanych użytkowników SmartThings, wygodniejsze życie staje się praktycznie nieograniczone.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *