Jeśli nie żelazko, to co?

Prasowanie zabiera nam zazwyczaj sporo czasu i wysiłku. Wszystko jednak zależy od sprzętu, z którego korzystamy. Najczęściej, kiedy myślimy o prasowaniu, od razu mamy przed oczami deskę do prasowania i tradycyjne żelazko. Tymczasem są też inne rozwiązania takie jak generatory pary czy systemy do prasowania. Wszystkie sprzęty, które odmienią podejście do prasowania ma w swojej ofercie marka Laurastar.


Użycie tradycyjnego żelazka wymaga przygotowania, napełnienia go wodą, rozłożenia deski i odczekania aż urządzenie się nagrzeje. Gdy przytrzymamy je zbyt długo istnieje ryzyko, że możemy przypalić lub „wyświecić” naszą ulubioną koszulę czy sukienkę. Alternatywą są generatory pary i systemy do prasowania. Niektórym z nas mogą kojarzyć się z profesjonalnym użyciem w pralniach czy podczas sesji zdjęciowych. Dzięki szwajcarskiej marce Laurastar takie urządzenia możemy już mieć we własnym domu i na co dzień z nich korzystać. Są poręczne, ergonomiczne, a ich nowoczesny design i efektowne kolory sprawiają, że stają się one elementem wystroju nie tylko garderoby. 

Zalety suchej pary

W urządzeniach do prasowania Laurastar w odróżnieniu od innych tego rodzaju sprzętów wykorzystywana jest Ultradelikatna Sucha Para DMS (Dry Microfine Steam). Jest to para wodna poddana działaniu wysokiej temperatury, która zamienia się w parę przegrzaną, którą nazywamy suchą. Para wydostająca się z żelazka jest w 100% gazem i nie zawiera żadnej cząsteczki wody w stanie ciekłym. Co to oznacza w praktyce? Sucha para gwarantuje najwyższą jakość prasowania. Nie ma mowy o wyświeceniach na ubraniu, czy np. przypadkowym przypaleniu tkaniny. Co więcej, jest to doskonałe rozwiązanie dla materiałów, które nie lubią wody, gdyż sucha para nie moczy tkanin (np. zamsz).

Prasowanie na sucho eliminuje nieprzyjemny „zapach wilgoci” oraz namnażanie się drobnoustrojów, co sprzyja walce z alergiami. Sama para umożliwia dezynfekcję nie tylko ubrań, ale również przedmiotów codziennego użytku, np. poduszek, kołder czy zasłon. Zabija 100% roztoczy, pluskiew, moli odzieżowych, wszy i gnid oraz 99,99% bakterii, wirusów i grzybów. Ultradelikatna Sucha Para DMS (Dry Microfine Steam) jest podstawą działania wszystkich urządzeń z portfolio Laurastar.

Generatory pary do wszelkich powierzchni

Zastanawiasz się czym różni się tradycyjne żelazko parowe od generatora pary? To drugie urządzenie jest przede wszystkim bardziej zaawansowane technologicznie i łatwiejsze w obsłudze. O ile w przypadku żelazka za ostateczny efekt odpowiada ciężka stopa i wysoka temperatura, a para ma za zadanie jedynie ułatwiać prasowanie, to w przypadku generatora główną rolę odgrywa właśnie para. Jej funkcja to zmiękczanie i wygładzanie powierzchni materiału. W tym przypadku żelazko jest znacznie mniejsze i lżejsze od tradycyjnego, a przede wszystkim mobilne. Kompaktowe i lekkie, generatory pary Laurastar Lift możesz wszędzie ze sobą zabrać. Urządzenie to wyprasuje zarówno grube, jak i cienkie tkaniny, poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Można nim prasować w pionie, nie zdejmując np. zasłon z okna czy sukienek oraz płaszczy z wieszaka. A przy tym nie istnieje ryzyko „wyświecenia” tkaniny ani przypalenia jej. W porównaniu z tradycyjnym żelazkiem, którego zbiornik na wodę ma pojemność 300-400 ml, w przypadku wszystkich generatorów pary Laurastar ma on pojemność 1,1 l.

Systemy nie tylko dla profesjonalistów

Jeśli prasujesz dużo i często, a przy tym nie chcesz by ta czynność zabierała Ci zbyt dużo czasu wybierz specjalny zestaw, zwany systemem do prasowania. Marka Laurastar jako pierwsza stworzyła tego typu urządzenia do domowego użytku. Składają się one z aktywnej deski, wyposażonej w system nadmuchu i zasysania. Wentylator wbudowany w deskę optymalnie układa na niej tkaninę. System nadmuchu tworzy poduszeczkę powietrza między deską a tkaniną, która zapobiega zagnieceniom, natomiast dzięki funkcji zasysania tkanina przylega ściśle do deski. Zestaw posiada zintegrowany generator pary, która rozmiękcza tkaninę i sprawia, że bardzo łatwo się ją prasuje. W najbardziej zaawansowanych modelach zastosowano technologię Sensteam, która czuje ruchy, w jakie wprawiasz swoje żelazko i automatycznie aktywuje parę. Nie ma potrzeby naciskania przycisku, gdyż same twoje ruchy wystarczą do jej wyzwolenia. Żelazko w systemach do prasowania wyposażone jest w unikatową i profesjonalną stopę. Dzięki niej rozpraszana jest sucha i silna para, która dostosowuje się do różnych rodzajów tkanin i umożliwia efektywne prasowanie w pionie. Jej zaokrąglony kształt zapobiega niechcianym zagnieceniom.

Parownica do odświeżania

Potrzebujesz szybko rozprostować i odświeżyć od ręki zagniecione ubrania? Z tym zadaniem poradzi sobie parownica. Urządzenie to służy przede wszystkim do dezynfekcji ubrań i przedmiotów codziennego użytku, gdyż Ultradelikatna Sucha Para DMS eliminuje 99,9% wirusów i bakterii obecnych na powierzchniach, które nas otaczają. Dzięki niej możesz nie tylko odświeżyć garderobę, ale też zdezynfekować zabawki, klamki, okulary czy klucze. Do wyboru masz modele o różnych rozmiarach i pojemności. W przypadku parownicy nie ma obawy o przypalenia, gdyż parę można przykładać do wszystkich rodzajów tkanin i powierzchni.

Urządzenia takie jak generator pary czy system do prasowania sprawią, że wizja góry ubrań do wyprasowania nie będzie Cię już przerażać. Przed wyborem konkretnego sprzętu musisz tylko przeanalizować swoje potrzeby i nawyki.

źródło: informacja prasowa Laurastar / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *