Fire Commander niebawem pojawi się na PC i konsolach

Podczas Future Games Show, studio Movie Games ujawniło również nadejście gry Fire Commander. Tytuł współprodukowany jest przez Atomic Wolf oraz Pixel Crow. To właśnie tu gracze mogą zmierzyć się z szalejącym ogniem. Gra ta to zdecydowanie spełnienie marzeń każdego, kto chciał kiedyś założyć na siebie charakterystyczny strój. Na oficjalną datę premiery musimy jeszcze zaczekać.


Fire Commander to gra, która przenosi graczy w świat prowadzenia najbardziej śmiałych akcji ratowniczo-gaśniczych. Można powiedzieć, że jest to gatunek taktycznej gry ratowniczej osadzonej w czasie rzeczywistym, która została przeniesiona na zupełnie inny poziom. Rozgrywka stawia gracza na czele zespołu strażaków. Nie ma drugiej takiej gry, która umożliwia nam zostanie bohaterem. Z ogniem nie wygramy. Ogień musimy zwalczyć i przechytrzyć.

Gracze zmierzą się z różnymi sytuacjami, z którymi strażacy muszą walczyć w prawdziwym życiu. Nie zabraknie toksycznych wycieków, katastrof lotniczych, pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń.

https://youtu.be/6RBBqRE0r3E

Sam ogień będzie wyglądał i zachowywał się tak, jak widzimy go na co dzień. Oczywiście wszystko zależeć będzie od rodzaju materiałów o różnej temperaturze spalania, co zdecydowanie wpłynie na taktykę gracza. Cyfrowi dowódcy będą musieli wziąć pod uwagę takie czynniki jak wiatr, pogoda czy też kolor dymu. Z drugiej strony będą mieli do dyspozycji różne klasy strażaków, umiejętności do odblokowania, sprzęt i pojazdy. Gracze zobaczą również, jak ich remiza strażacka będzie rosła i rozwijała się.

Dbanie o swoją drużynę jest ważnym elementem Fire Commandera. Gracze będą wysyłać swoich bohaterów na szkolenia, rozwijać ich umiejętności i monitorować stan psychiczny. Jest to konieczne, by w sytuacjach awaryjnych każdy z nich wiedział co robić i nie zawahał się ruszyć do akcji.

źródło: Movie Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *