Filmowe premiery lata

Byłam ciekawa, co pojawi się jeszcze do końca sierpnia dla fanów filmowych emocji. Sprawdziłam i znalazłam kilka tytułów, które mnie zainteresowały. Oczywiście, Was nie muszą zainteresować wcale, jednak żywię nadzieję, że chociaż jeden film okaże się ciekawą propozycją. Ten, kto regularnie chodzi do kina, ten pewnie już o nich wie, bo śledzi zwiastuny. Pozostali entuzjaści platform streamingowych mogą się właśnie o nich dowiedzieć. No to zaczynamy!

Gray Man 22.07.22 | thriller

Agent CIA Court Gentry (w którego rolę wcielił się Ryan Gosling), jest znany również jako Gray Man. Niegdyś był wysoko wykwalifikowanym “kupcem śmierci”. Działał niepostrzeżenie, a po wykonanej akcji rozpływał się w mgnieniu oka w powietrzu niczym duch. Agent został przechwycony z federalnego więzienia i zwerbowany przez swojego opiekuna, Donalda Fitzroya (w roli Billy Bob Thornton). Tym razem sytuacja się odwraca. Gray Man natrafia na ślad międzynarodowej afery korupcyjnej i tym samym staje się celem Lloyda Hansena (w roli Chris Evans) – byłego agenta CIA, który nie cofnie się przed niczym, by go wyeliminować. Court może liczyć jedynie na pomoc agentki Dani Mirandy (w roli Ana de Armas), która pomagając mu chce oczyścić swoje imię.

Dwelling 22.07.22 | horror

W wyszukiwaniu premier filmowych nie mogło zabraknąć horrorów. Główna bohaterka Ellie decyduje się na powrót do rodzinnego domu, w którym przed laty w wyniku tajemniczego pożaru zginęła jej matka. Siostra natomiast postradała zmysły, trafiając do szpitala psychiatrycznego. Dom będący świadkiem okultystycznych rytuałów, staje się rodzajem łącznika pomiędzy światami: „tu i teraz”, oraz tym „po” czyli miejscem, do którego trafiamy po śmierci. Co w sytuacji, w której istnieje coś pomiędzy nimi, rodzaj niezdefiniowanej czasoprzestrzeni? Kto tam zamieszkuje? Kim jest przedziwna, niematerialna postać mrocznego zabójcy, którego Ellie widziała jako dziecko?

Zbrodnie przyszłości 22.07.22 | horror

W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. By móc odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała. Wszystko po to, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

Saul Tenser, sławny artysta performer, postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

Podziemie strachu 22.07.22 | horror

Film ten opowiada historię głównej bohaterki Keiry Woods (w jejolę wcieliła się Elisha Cuthbert), której córka tajemniczo znika w piwnicy ich nowego domu na wsi. Keira wkrótce odkrywa, że istnieje starożytna i potężna istota kontrolująca ich dom. Będzie musiała stawić jej czoła lub zaryzykować utratę dusz swojej rodziny już na zawsze.

DC Liga Super-Pets 29.07.22 | film animowany

W filmie DC Liga Super-Pets superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów.

Niewiniątka 29.07.22 | horror

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

Badman 29.07.22 | akcja

Cedric jest aktorem, ale popularnością cieszy się tylko w swojej rodzinie (i to nie w całej). Wciąż jednak marzy, że los się do niego uśmiechnie i dostanie rolę, która wywinduje go na szczyt. I wiecie, co? Marzenia się spełniają, choć nie każdemu wychodzi to na zdrowie. Na skutek splotu przypadków Cedric dostaje rolę Badmana czyli superbohatera, przy którym Avengersi to stadko nieśmiałych przedszkolaków. Czy to może wypalić? Nie wiadomo, bo niedoszły gwiazdor pierwszego dnia zdjęciowego ulega wypadkowi, na skutek którego uwierzy, że naprawdę jest Badmanem. Odziany w kuse rajtuzy i kostium mejdinczajna rusza w świat toczyć bezpardonową walkę ze złem. Z tym, że zło jest prawdziwe, a jego moce, no cóż, nie do końca. Błyskotliwy jak młot Thora i silny jak stryjenka Supermana, nowy superbohater pozamiata przestępczy półświatek.

Thirteen Lives 5.08.22 | thriller

W prawdziwej historii Trzynaście żyć dwunastu chłopców i trener tajlandzkiej drużyny piłkarskiej przemierzają jaskinię Tham Luang, gdy niespodziewana burza zatrzymuje ich w komorze wewnątrz góry. Pogrzebani za labiryntem zalanych tuneli jaskiniowych, stoją przed nieprawdopodobnymi szansami. Zespół światowej klasy nurków przemierza kilometry niebezpiecznych sieci jaskiń, aby odkryć, że znalezienie chłopców to dopiero początek.

Nope 12.08.22 | horror

Mieszkańcy wąwozu w środkowej Kalifornii stają się świadkami tajemniczego i mrożącego krew w żyłach zjawiska. Daniel Kaluuyi i Keke Palmer, hodowcy bydła, całe dnie spędzają pracując z końmi na farmie. Marzą o uczynieniu z niej profesjonalnego ranczo dla koni do produkcji filmowych. Właśnie wtedy, gdy wydaje się, że nic się w tym temacie nie zmieni, pojawia się dziwna anomalia atmosferyczna. Zaczyna ona przerażać lokalne zwierzęta.

Notre-Dame płonie 19.08.22 | thriller

Wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Nie tylko chrześcijanie wstrzymali oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka. Chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

Wrobiony 19.08.22 | thriller

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole, by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz Maria Magdalena w ekstazie, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi).

The Invitation 26.08.22 | horror

Po śmierci matki i braku innych krewnych Evie (Nathalie Emmanuel) wykonuje test DNA. Odkrywa dawno zaginioną kuzynkę, o której istnieniu nigdy nie wiedziała. Zaproszona przez nowo odnalezioną rodzinę na wystawny ślub na angielskiej wsi, początkowo uwodzi ją seksowny arystokrata. Jednak wkrótce bohaterka wpada w koszmar i walczy o przetrwanie, gdy odkrywa pokręcone sekrety z historii swojej rodziny i niepokojące intencje stojące za ich grzeszną hojnością.

Barbarian 31.08.22 | horror

Młoda kobieta podróżująca do Detroit na rozmowę o pracę rezerwuje sobie dom do wynajęcia. Jednak kiedy przyjeżdża późno w nocy, odkrywa, że dom jest podwójnie zarezerwowany. Pewien obcy mężczyzna już tam przebywa. Wbrew jej rozsądkowi postanawia zostać, ale wkrótce odkrywa, że obawia się o wiele więcej niż tylko niespodziewanego gościa w domu.


Wypadło nieco jednogatunkowo, natomiast fabularnie tylko te tytuły mnie zaciekawiły. Oczywiście premier filmowych do końca sierpnia jest znacznie więcej. Czy jest coś, na co wyjątkowo czekacie z niecierpliwością?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *