One More Level przejmuje Cyber Slash 

One More Level podpisał z wydawcą All in! Games porozumienie dotyczące projektu Cyber Slash. Zgodnie z nim umowa wydawnicza została rozwiązana, a One More Level wykupiło pełnię praw do produkcji. Zarząd OML wskazuje, że celem spółki jest dalsza realizacja projektu, we współpracy z międzynarodowym wydawcą, przy zachowaniu własności IP.


Zgodnie z zawartą umową One More Level wypłaci wydawcy 1,4 mln zł wynagrodzenia za rozwiązanie umowy. Kwota ta zostanie w pełni rozliczona poprzez potrącenie wierzytelności i zobowiązań między stronami.

Szymon Bryła, prezes OML wskazuje, że zawarte porozumienie jest zgodne ze strategią rozwoju spółki, zakładającą, w średnim terminie, realizację projektów gier opartych o własne IP.

Sukces Ghostrunnera otworzył przed nami szereg nowych możliwości. Przejęcie przez OML pełni praw do projektu Cyber Slash umożliwia nam skorzystanie z nich. Obecnie koncentrujemy się na realizacji, we współpracy z 505 Games, kolejnego tytułu w uniwersum Ghostrunner. Jednak chcemy, by kolejną grą wyprodukowaną przez OML, która trafi na pecety i konsole, był tytuł, którego prawa autorskie będą należały do nas.

– tłumaczy Szymon Bryła.

Prezes OML podkreśla, że spółka zamierza dalej realizować nieszablonowe, wciągające i wizualnie dopracowane gry akcji, oferujące graczom kilkanaście angażującej rozrywki.

Na obecnym etapie rozwoju OML dla realizacji projektów tej skali będziemy potrzebować zewnętrznego wsparcia finansowego. Oczekujemy, że w perspektywie najbliższych 6 miesięcy będziemy mogli pochwalić się zawarciem umowy o współpracy z partnerem. Mowa o międzynarodowym wydawcy, przy realizacji projektu Cyber Slash. Sytuacja finansowa studia jest stabilna. Do końca 2023 roku spodziewamy się istotnych dodatnich przepływów z działalności operacyjnej, związanych z realizacją projektu Ghostrunner 2 oraz rozliczeniem należności od wydawców Ghostrunner 1. Możemy w spokoju realizować nasze cele strategiczne, kluczowe z perspektywy długofalowego wzrostu wartości spółki.

– dodaje Szymon Bryła.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *