Emerytka gamerka

Podobno śpiewać każdy może. Trochę lepiej lub trochę gorzej. Według osła ze Shreka tak samo jest z lataniem. Teraz 89-letnia japonka udowadnia, że grać też każdy może.

Niemożliwe nie istnieje

Seniorka z kraju kwitnącej wiśni jest wierną gamerką od ponad 40 lat. Swoją przygodę zaczęła od konsoli Cassette Vision z 1981 roku. Wraz z rozwojem technologicznym Hamako Mori przesiadła się na kultowego NES-a, grając takie tytuły jak „The Legend of Zelda” oraz „Dragon Quest„. Od kilku lat prowadzi także własny kanał, na którym umieszcza rozgrywki z popularnych gier typu „GTA 5„, „Days Gone” czy „Skyrim„.

Jakiś czas temu Mori udzieliła wywiadu dla portalu GameSpark, dzieląc się przemyśleniami na temat rynku gier oraz zaleceniami dla innych graczy w nieco starszym wieku. Jak aktywna seniorka zauważyła, w pewnym wieku więcej radości dają tytuły, które można rozgrywać w trybie single player bez obawy o spowolnienie młodszych użytkowników w trybie multiplayer. Z drugiej strony wyraziła nadzieję, że wraz ze wzrostem liczby osób jej podobnych pojawią się z czasem serwery, na których wiek nie będzie przeszkodą. Przy okazji doświadczona gamerka podzieliła się dość ciekawym spostrzeżeniem. Jej zdaniem, grając w gry, można się uchronić przed demencją.

Babcia na topie

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy starsza osoba interesuje się wirtualnymi rozgrywkami. Pewnie co niektórzy z Was znają Grand007Pa z Twitch’a, gdzie prowadzi swoje transmisje na żywo. 74-letni użytkownik jest miłośnikiem „Fortnite„, w dodatku, co jest rzadko spotykane w tego typu grach, cechuje go niezwykły spokój i opanowanie w sytuacjach, kiedy dostaje łomot od przeciwników lub ginie. Przyjemnie ogląda się nawet zapisy z live, gdyż od użytkowników czatu wymaga kultury, a obserwuje go ponad 7 tysięcy ludzi.

Wracając do naszej Mori, polecam Wam obejrzeć kilka jej filmików. Nie znam człowieka, który by się nie uśmiechnął, widząc w kwadraciku w prawym górnym rogu pociesznej i wiecznie uśmiechniętej babuni. Osobiście życzę jej z kolejnych tytułów na które czeka („GTA 6„, „The Elder Scrolls„) jak i z tych które jeszcze są przed nią do odkrycia.

Link do kanału Grającej Babci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *