Cyberpunk 2077 i Ghostrunner wśród nominacji Digital Dragons

Jednym z najważniejszych elementów Digital Dragons, największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji B2B skierowanej do branży gier, jest wręczenie prestiżowych nagród Digital Dragons Awards. Ponad 160 osób reprezentujących studia deweloperskie, media i organizacje branżowe zdecydowało o nominacjach w poszczególnych kategoriach. Wśród wyróżnionych tytułów znajdziemy Cyberpunk 2077, Ghostrunner, Ghost of Tsushima, Hades czy The Last of Us Part II.


Digital Dragons Awards za rok 2020 zostaną wręczone w sześciu kategoriach. Mowa o
Best Polish Game,
Best Polish Game Design,
Best Polish Game Art,
Best Polish Mobile Game,
Best Polish Game Original Soundtrack,
Best Foreign Game.
Najwięcej, bo aż po cztery nominacje, otrzymały gry Ghostrunner autorstwa One More Level, Shing! od Mass Creation i 112 Operator stworzonego przez Jutsu Games. Natomiast nominacjami w trzech kategoriach może pochwalić się dzieło CD Projekt REDCyberpunk 2077 oraz Carrion od Phobia Game Studio.

Najważniejsza kategoria

Bezsprzecznie najważniejszą nagrodą jest statuetka z kategorii Najlepsza Polska Gra 2020 roku. Nominowane zostały gry: Cyberpunk 2077, Ghostrunner, 112 Operator, Shing! oraz Carrion. Głośna produkcja CD Project RED zadebiutowała w grudniu 2020 roku. Do dziś jest tematem gorących dyskusji wśród graczy. Ghostrunner poza Cyberpunkiem 2077 to jeden z największych polskich hitów ostatniego roku. Tytuł znalazł ponad pół miliona odbiorców na całym świecie. W tej dynamicznej grze FPP wcielamy się w postać cyberpunkowego wojownika obdarzonego wyjątkowymi zdolnościami. Skacząc z platformy na platformę, biegając po ścianach oraz rozprawiając się ze złowrogimi żołnierzami, pniemy się na szczyt wieży.

112 Operator to kontynuacja 911 Operator. Jest to strategiczno-symulacyjna gra, która stawia nas w roli operatora telefonu alarmowego i wymaga zarządzania służbami ratunkowymi. Z kolei Shing! to bijatyka z gatunku sidescroller beat’em up nawiązująca swoimi uwspółcześnionymi mechanikami do klasyków. W grze nie brakuje widowiskowej, dynamicznej akcji, hord przeciwników czy bossów. Wśród nominowanych w kategorii Best Polish Game znajdziemy również produkcję Phobia Game StudioCarrion. To dwuwymiarowa gra akcji będąca jednocześnie odwróconym horrorem, w której gracze wcielają się w siejące strach i spustoszenie amorficzne monstrum. Coś innego niż to, co doskonale znamy.

Pełna lista nominowanych gier:

Best Polish Game of 2020

Best Polish Game Design of 2020

Best Polish Game Art of 2020

Best Polish Mobile Game of 2020

Best Polish Game Orginal Soundtrack of 2020

Best Foreign Game of 2020

Ostatecznego wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokona jury składające się z czołowych przedstawicieli polskich mediów gamingowych i osób związanych z branżą gier. W jury zasiadają: Łukasz Gołąbiowski (Onet Technologie, Komputer Świat), Mateusz Witczak (PolskiGamedev.pl), Paweł Węgrzyn (Uniwersytet Jagielloński), Krystian Smoszna (GRY-Online.pl), Tomasz Drabik (Quaz), Mariusz Borkowski (Gamemusic.pl), Michał Król (Graczpospolita.pl, PSX Extreme), Grzegorz Bobrek (TVGRY), Jakub Karaś (Pan Kubaka) oraz Roger Żochowski (PSX Extreme).

Data gali

W tym roku Digital Dragons odbędzie się 7-9 września w formie online oraz offline – podczas trzeciego specjalnego dnia. Ogłoszenie zwycięzców oraz przyznanie nagród w poszczególnych kategoriach będzie miało miejsce podczas gali, która jest stałym elementem konferencji. Poza uhonorowaniem najlepszych gier organizatorzy zadbali o liczne, interesujące prelekcje i przygotowali panele dyskusyjne, które poruszą istotne dla branży gier tematy. Ponadto, umożliwili umawianie spotkań biznesowych, wygodny networking i możliwość zdobycia Złotego Biletu do programu akceleracji dla młodych studiów deweloperskich spoza Polski.

W ramach prelekcji usłyszymy m.in. Davida Jaffe’ego, który pracował przy serii God of War, czy Darrena Korba – kompozytora muzyki do gier Hades, Pyre i Bastion. Udział w panelach i prelekcjach będzie bezpłatny, natomiast sprzedaż biletów dla chcących brać udział w części biznesowej ruszy już w sierpniu.

Jeżeli macie jakieś pytania, możecie się skontaktować bezpośrednio z organizatorami po stronie Digital Dragons:
Sabina Misiarz-Filipeksfilipek@kpt.krakow.pl

źródło: informacja prasowa Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *