Nadchodzi Achilles: Legends Untold

Nadszedł czas by wcielić się w Achillesa – greckiego wojownika i bohatera wojny trojańskiej. Zostaje zwerbowany przez Hadesa, by w jego imieniu stawić czoła bogowi wojny- Aresowi. Zmierzymy się z hordami mitycznych bestii, najemników i półbogów przemierzających Ziemię. Wyruszymy w tym celu w podróż po starożytnych krainach, by odnaleźć potężne, magiczne artefakty, które pozwolą nam wypełnić misję boskiego kata. Z pomocą przyjdzie również Hefajstos – bóg kowali, który przekuje wszelkie zebrane przez nas surowce w nowy oręż.


Informacje o grze

Achilles: Legends Untold to izometryczna gra RPG akcji, która całymi garściami czerpie inspiracje z gatunków soulslike oraz hack&slash. Jednak w porównaniu z nimi, tytuł polskiego studia Dark Point Games ma o wiele niższy próg wejścia. Twórcy chcieli stworzyć grę, która będzie bardziej przystępna dla początkujących w tym typie rozgrywki graczy. Nie oznacza to jednak, że Achilles: Legends Untold to tytuł skierowany jedynie do nowicjuszy, ponieważ wypełniony jest opcjonalnymi wymagającymi wyzwaniami, które z pewnością zadowolą doświadczonych graczy.

Gra zaoferuje również rozbudowany system walki oparty na combosach. Achilles może posługiwać się różnorodnym orężem. Będą miecze, toporki, włócznie czy też dwuręczne topory bojowe. Każda z broni oferuje zróżnicowane doświadczenia, dzięki czemu każdy gracz będzie mógł walczyć tak, jak lubi najbardziej. Ponadto bohater posiada rozbudowane drzewka umiejętności, pozwalające zbudować zindywidualizowaną postać. W grze, poza kampanią single-player, dostępny będzie także tryb kooperacji, w którym gracze będą mogli wspólnie przemierzać tajemnicze lochy.

Nie możemy się doczekać!

Do gry Achilles: Legends Untold zaimplementowano także innowacyjny autorski system GAIA, który wprowadza do rozgrywki element nieprzewidywalności. Jest to system SI odpowiedzialny za współpracę pomiędzy przeciwnikami. Dzięki niemu gracz będzie mógł zmierzyć się z grupami wrogów, które będą działały wspólnie przeciwko graczowi, wspierały się w bitwach oraz wykonywały grupowe akcje, zwiększając poziom realizmu rozgrywki.

Achilles: Legends Untold pojawi się na platformie Steam w pierwszym kwartale 2022 r. w ramach wczesnego dostępu. Trailer dostępny poniżej sprawia, że sama nie mogę się doczekać premiery gry! 

źródło: informacja prasowa Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *