Co nowego w Chernobylite? Dostępne darmowe DLC

Odpoczynek konsolowych stalkerów dobiegł końca. Wydawca All in! Games wraz z twórcami ze studia The Farm 51 udostępnili fanom PlayStation oraz Xboxa jedno z wielu zaplanowanych rozszerzeń do gry Chernobylite. Darmowa aktualizacja dodała do gry nowe lokacje, misje oraz wyposażenie.


To znaczy uzupełnić dane w Profilu Gracza oraz załączyć czytelne zdjęcia dokumentu tożsamości. Dopiero po zweryfikowaniu konta można skorzystać z Pakietu dla nowych Graczy.

Dodatek Ghost Town wzbogacił tytuł o nową mapę Pripyat Residential, a także wyśle graczy na kilka misji pobocznych. Wraz z rozszerzeniem do gry trafił również zestaw płatnych skórek Deadly Frost. Drugi z dodatków – Season One – rozbudował Chernobylite o nową przygodę zatytułowaną Memory of You, oddając w ręce graczy darmową kuszę, a dzięki pakietowi płatnych przedmiotów Blue Flames możemy otrzymać dodatkowe efekty do wyposażenia.

Dodatkowo twórcy naprawili kilka błędów w grze oraz wprowadzili ulepszenia wydajności rozgrywki, na dodatek na obu generacjach konsol. Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.

Chernobylite

Chernobylite to survivalowy horror osadzony w hiperrealistycznej czarnobylskiej zonie, która została przeniesiona na ekrany dzięki skanom 3D. Jako Igor, fizyk i były pracownik elektrowni jądrowej, gracze wracają do Prypeci, by odszukać zaginioną 30 lat temu narzeczoną. Na drodze do prawdy przyjdzie im stawić czoła żołnierzom, nieznajomym stalkerom, istotom z innego świata i zdradliwemu środowisku. Czeka na nich mrożąca krew w żyłach przygoda, spiski, horror oraz historia o miłości i obsesji. Nie każdy będzie gotowy pokonać swój strach.

Dodatkowo z okazji pierwszej rocznicy wydania gry, fani i kolekcjonerzy gamingowych gadżetów mogą zakupić oficjalną maskotkę Czarnego Stalkera. Zbiórka prowadzona w formie kampanii potrwa do 25 sierpnia 2022. Produkcja maskotek rozpocznie się, jeżeli sprzedaż w trakcie kampanii przekroczy 200 sztuk.

Dodatki Ghost Town oraz Season One są już dostępne do pobrania na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Pakiety Deadly Frost oraz Blue Flames są dostępne w cenie 14,49 PLN. Grę Chernobylite można zakupić ze specjalną zniżką na platformach Steam, PlayStation, oraz Xbox w ramach indywidualnych wyprzedaży.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *