Chernobylite – jedna z najlepszych gier niezależnych 2021 roku

Wydawca All in! Games oraz deweloperzy z Farm 51 opublikowali infografikę prezentującą nagrody i wyróżnienia zdobyte przez survival horror Chernobylite. Gra otrzymała m.in. platynową nagrodę Best of Steam 2021 za najlepsze wyjście z Wczesnego Dostępu. Została również okrzyknięta najlepszą produkcją niezależną przez społeczność IndieDB.


Oprócz nagród Chernobylite znalazł się w zestawieniach czołowych światowych serwisów. Serwis Gameranx dał grze Farm 51 miejsce na podium wśród 21 najlepszych horrorów pierwszoosobowych (ustępując pola jedynie dwóm najnowszym odsłonom serii Resident Evil). Produkcja gliwickiego studia znalazła się też w Top 10 w portalu Gamerant. Inne wyróżnienia pochodzą m.in. od DualshockersScreenrant PC World.

O grze Chernobylite

Chernobylite to survivalowy horror osadzony w czarnobylskiej zonie, która została przeniesiona na ekrany dzięki hiperrealistycznym skanom 3D. Jako Igor, fizyk i były pracownik elektrowni jądrowej, gracze wracają do Prypeci by odszukać zaginioną 30 lat temu narzeczoną. Aby odkryć prawdę muszą walczyć z innymi stalkerami i żołnierzami, a także paranormalnymi stworzeniami i nieprzyjaznym, radioaktywnym środowiskiem. Czeka na nich mrożąca krew w żyłach przygoda, spiski, horror oraz historia o miłości i obsesji. Nie każdy będzie gotowy pokonać swój strach.

Gra dostępna jest już na SteamPlayStation 4 i Xbox One za ok. 120 zł. Gracze obecnej generacji konsol mogą w nią zagrać we wstecznej kompatybilności, jednak twórcy zapowiadają wersje dedykowane dla PlayStation 5 i Xbox Series S|X jeszcze w tym roku.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *