Call Of Duty: Modern Warfare II – kampania | recenzja

28 października 2022 odbyła się premiera popularnej na całym świecie serii. Wyczekiwana przez fanów gra, która wciąga na długie godziny. Mowa oczywiście o Call of Duty: Modern Warfare II. Infinity Ward, które odpowiada za tegoroczną produkcję, tydzień przed oficjalną premierą umożliwiło rozgrywkę w trybie jednoosobowym. Warunkiem był niestety zakup gry w przedsprzedaży. Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo czekałam na nowego CoDa. Zarówno na kampanię, jak i na tryb wieloosobowy.


Bohaterowie

Jak zapewne wiecie, Modern Warfare II jest kontynuacją gry, która została wydana w 2019 roku. Wracamy do rozgrywki jako znana każdemu grupa uderzeniowa 141, której dowodzi legendarny i niezastąpiony kapitan John Price. U jego boku spotkamy Johna „Soapa” Mc Tavisha, Simona „Ghost” Riley’a oraz Kyle’a „Gaza” Garricka. Niespodziewani dołącz do nich członek meksykańskich sił specjalnych, pułkownik Alejandro Vargas. W trakcie rozgrywki pojawią się również inne postacie, które będą zawzięcie pomagać Nam w toczonych walkach.  

Słów kilka o misjach

Misje są prowadzone w Meksyku, Amsterdamie oraz Hiszpanii. Oczywiście znajdą się także inne, ciekawe miejscówki. Co czeka na nas w kampanii? Walka w morzu, eliminacja wrogów snajperką z dalej odległości, zwarcia w ciasnych pomieszczeniach i nie tylko. Wszystkich misji jest łącznie 17. Kilka z nich jest wyjątkowo krótkich, a niektóre zajmują znacznie więcej czasu. No właśnie, dlaczego? Niekiedy należy przede wszystkim dobrze przemyśleć swoje poczynania. Nawet jak grałam na niskim poziomie trudności, wrogowie niestety byli wyjątkowo agresywni. To właśnie dlatego fabułę trzeba przechodzić powolutku, bez pośpiechu, gdyż wrogowie, kiedy już nas zauważą, to celują w nas dokładnie i bardzo szybko.

Każda dostępna misja wprost wcisnęła mnie w fotel. Pomysły twórców były niesamowicie innowacyjne. Nie ukrywam, że tak bardzo rozgrywka mnie wciągnęła, że ostatecznie pochłonęłam całą kampanię w jeden dzień. Byłam strasznie ciekawa tego, co się wydarzy później. Czułam się tak, jakbym była bezpośrednio w grze. Ja tą rozgrywką żyłam wręcz całą sobą.

Oprawa graficzna i audio

Call Of Duty: Modern Warfare II to dzięki technice fotogrametrii bardzo realistyczna gra. To właśnie poprzez jej wykorzystanie zostały odwzorowane lokacje, które spotykamy w kampanii, jak i w trybie wieloosobowym. Modele postaci wyglądają wręcz niesamowicie. Dźwięk – kapitalny. Tak samo, jak w poprzedniej części (Modern Warfare 2019) wszystko idealnie słychać. Mam tu na myśli kroki oraz każdy wyprowadzony strzał. Dla mnie oprawa jest kapitalna. Szczere brawa dla twórców z mojej strony. Długość całej kampanii to około 7 godzin. Jeśli gracie dla zdobycia wszystkich osiągnięć czy też na trudnym poziomie gry, może troszkę się ona nieco wydłużyć.

Nagroda za ukończenie kampanii Modern Warfare II

Otrzymaliśmy czterech operatorów, schemat broni, emblemat, wizytówkę oraz doładowanie podwójnego doświadczenia.

Opinia Końcowa

Nie ma co tutaj się rozpisywać. Uważam, że to najlepsze Call of Duty, jakie do tej pory powstało (nadal mówię o grze fabularnej). Dźwięk, w mojej opinii, jest fenomenalny, klimat nieziemski, a grafika to istny sztos. Kampania jest świetna i bardzo realistyczna. Ze swojej strony mocno polecam!

Ocena (samej kampanii): mocne 9.

https://www.youtube.com/watch?v=d6VJ1GIg1cQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *