Białe akcesoria gamingowe od MSI

Uwielbiam, po prostu uwielbiam biały sprzęt i gadżety. Nawet mój kluczyk do samochodu zyskał silikonowe etui w kolorze białym. Od sprzętu gamingowego wymaga się jednak jak najlepszych parametrów i do tego nietuzinkowego designu. Firma MSI zaprezentowała nowe białe akcesoria. Mowa o zestawie klawiatury z myszką MSI Vigor GK30 Combo White oraz kontrolerze MSI Force GC30 V2 White.


Zestaw MSI Vigor GK30 Combo White

Zestaw ten składa się z klawiatury MSI Vigor GK30 White oraz myszy MSI Clutch GM11 White. Od samego początku w oczy rzuca się biały kolor obudowy, przełamany w kilku miejscach stonowaną szarością. Oba urządzenia posiadają dodatkowo podświetlenie RGB, które można dowolnie ustawiać. Klawiatura MSI Vigor GK30 White jest wyposażona w innowacyjne przełączniki tłokowe o trzyczęściowej konstrukcji. Działają one niczym przełączniki mechaniczne, jednak są od nich cichsze. Cechują się one także większą wytrzymałością niż tradycyjne rozwiązania membranowe. Przełączniki tłokowe charakteryzują się dwukrotnie większą żywotnością, która przekracza 12 milionów kliknięć.

Klawiatura MSI Vigor GK30 White

Obudowa klawiatury MSI Vigor GK30 White została zaprojektowana tak, by wytrzymać najbardziej intensywne rozgrywki. Na jej spodzie umieszczono specjalne podparcie Gaming Base, które usztywnia konstrukcję, polepsza właściwości antypoślizgowe i daje o wiele precyzyjniejsze informacje zwrotne pochodzące ze wciskania klawiszy. Ponadto obudowa cechuje się odpornością na zachlapania. Specjalnie umieszczony otwór spustowy pozwala na szybkie odprowadzenie płynu, który przez przypadek został wylany na klawiaturę. Dzięki oprogramowaniu MSI Dragon Center każdy gracz z łatwością spersonalizuje podświetlenie RGB klawiatury MSI Vigor GK30 White. Dostępnych jest 10 efektów animacji oświetlenia, m.in. falowanie, oddech, czy reakcja na wciśnięcie klawisza. Cała klawiatura została podzielona na sześć obszarów, co daje ogromne możliwości konfiguracyjne. Tryby podświetlenia można też przełączać i konfigurować w locie za pomocą specjalnego przycisku smoka umieszczonego obok prawego klawisza Ctrl.

Mysz MSI Clutch GM11 White

Mysz MSI Clutch GM11 White została stworzona z myślą o eleganckiej i efektywnej prostocie. Wszystko zostało podporządkowane ergonomii, dzięki czemu nawet wielogodzinne zmagania w grach nie będą wywoływać zmęczenia dłoni. Symetryczny kształt obudowy pozwala na wygodne korzystanie z myszy osobom prawo i leworęcznym. W myszy zastosowano niezawodne przełączniki OMRON, które bez trudu wytrzymają ponad 10 milionów kliknięć. Sercem urządzenia jest precyzyjny czujnik optyczny Pixart o rozdzielczości do 5000 DPI. Zaraz pod rolką przewijania umieszczono specjalny przełącznik, który pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy pięcioma poziomami czułości, od 400 do 5000 DPI bez konieczności uruchamiania programu konfiguracyjnego. Dzięki temu każdy gracz może wypracować sobie przewagę poprzez szybką reakcję na zmiany, jakie zachodzą podczas rozgrywki. Z boku obudowy umieszczono też dwa konfigurowalne przyciski oraz antypoślizgowe uchwyty zapewniające pewny i stabilny chwyt w trakcie gry.

Styl myszy MSI Clutch GM11 White został podkreślony w pełni konfigurowalnym podświetleniem RGB. Za pomocą oprogramowania można wybierać spośród milionów kolorów dla podświetlenia logo MSI i dolnego paska umieszczonego na krawędzi myszy oraz wybrać jeden z siedmiu efektów wizualnych jak choćby reakcja na wciśnięcie przycisków.

Kontroler MSI Force GC30 V2 White

Najnowszy MSI Force GC30 V2 White to bezprzewodowy kontroler współpracujący z komputerami PC oraz urządzeniami z Androidem. Drążki analogowe zostały ulepszone po to, by zwiększyć precyzję wskazywania i wydłużyć ich żywotność. Spusty mają aż 256 poziomów czułości, co jest szczególnie ważne w grach wyścigowych, ponieważ w ten sposób możemy lepiej operować siłą nacisku na pedały gazu i hamulca. Dwa silniki wibracyjne wyraźnie i precyzyjnie przekazują sprzężenie zwrotne, dając graczowi dodatkowe informacje docierające do jego zmysłów. Dzięki zastosowaniu bardziej wytrzymałych przełączników żywotność przycisków wzrosła do ponad dwóch milionów wciśnięć, co daje dwukrotnie większą wytrzymałość od konkurencyjnych produktów. W zależności od typu gry, na D-pada można też nałożyć specjalną nakładkę z wbudowanym magnesem, która ułatwia wciskanie skosów.

Kontroler MSI Force GC30 V2 White może komunikować się z komputerem w trybie przewodowym bądź bezprzewodowym. Do urządzenia dołączony jest nadajnik wyposażony w wejście USB oraz dwumetrowy kabel. Chcąc podłączyć urządzenie do smartfonu bądź tabletu z systemem Android, należy skorzystać z dedykowanego kabla, który także znajduje się w zestawie. W kontrolerze MSI Force GC30 V2 White zastosowano pojemny akumulator jonowo-litowy o pojemności 600 mAh, który pozwala na nieprzerwaną grę nawet do ośmiu godzin.

Dostępność sprzętu

Białe jest piękne i nie wybijecie mi tego faktu z głowy. Zestaw MSI Vigor GK30 Combo White jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 309 złotych, natomiast kontroler MSI Force GC30 V2 White można nabyć w sugerowanej cenie detalicznej 209 złotych. Jak za sprzęt z takimi możliwościami, cena jest całkiem przyziemna, nie sądzicie?

źródło: informacja prasowa Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *