Between Horizons – nadciąga wielowątkowa detektywistyczna przygoda sci-fi

Dzięki wydawcy Assemble Entertainment oraz twórcom ze studia DigiTales Interactive, gracze wyruszą w międzygwiezdną podróż. W trakcie pokazu MIX NEXT, twórcy gry noir Lacuna (tu znajdziecie naszą recenzję) zapowiedzieli najnowszą produkcję. Przygodówka Between Horizons pojawi się na PC, a także na konsolach. Standardowo mowa o Nintendo Switch, PlayStation5 oraz Xbox Series X|S. Premiera w czwartym kwartale 2023 roku.


Between Horizons stawia przed graczami wyzwanie odkrycia tajemnic statku kosmicznego, Zephyra. W zadaniu jest jednak haczyk: jest tylko jeden sposób na poprawne rozwiązanie śledztwa. Podkład Zephyra pozwala na swobodną eksplorację. W jej trakcie gracze poznają mieszkańców różnych pokładów oraz odnajdą wskazówki umożliwiające połączenie wątków w logiczną całość.

Between Horizons zabierze graczy na pokład Zephyra, statku kosmicznego pierwszej generacji, z kursem obranym na tajemniczą, odległą gwiazdę. Gracze wcielą się w rolę Stelli, 24-letniej mieszkanki statku kosmicznego, która przejęła po ojcu stanowisko szefa ochrony. Stella jest gotowa zrobić wszystko, by udaremnić spisek. Grozi on zakłóceniem porządku na pokładzie Zephyra.

Produkcja to pixelartowa przygoda z grafiką 2.5D, z półotwartym światem i wielowątkową narracją. Dzięki doświadczeniu zebranemu w trakcie prac nad grą Lacuną, twórcy ze studia DigiTales zdecydowali się na stworzenie opowieści sci-fi. Jest pełna poruszających sumienie dylematów i zmusza graczy do zastanowienia się nad pewnymi problemami. W Between Horizons gracze będą musieli przewartościować swoje kompasy moralne i podejmować coraz trudniejsze decyzje. Zwłaszcza wtedy, gdy sytuacja na statku zacznie wymykać się spod kontroli. Ludzie żyjący na jego pokładzie dzisiaj nie doczekają końca misji, a nowa szefowa ochrony musi zadbać o kształtowanie następnych pokoleń.

Kluczowe cechy Between Horizons:

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *