Druga rocznica premiery gry Ghostrunner

Wydawca 505 Games, wraz z twórcami ze studia One More Level, świętują dwulecie gry Ghostrunner. Podczas urodzinowego streama celebrowano nie tylko osiągnięcia, ale również omówiono przyszłość serii.


Ghostrunner ma powody do świętowania! Uwielbiana przez graczy i krytyków cyberpunkowa gra akcji obchodzi swoje urodziny w naprawdę potężnym gronie. Podczas urodzinowej transmisji zorganizowanej z inicjatywy 505 Games, Szymon Bryła, prezes One More Level, ujawnił, że podstawowa wersja tytułu sprzedała się w nakładzie ponad 1,5 miliona kopii na całym świecie. Tytuł podbił serca zarówno graczy pecetowych, jak i konsolowych. Prezes studia podkreślił, że wynik oraz pozytywne oceny (92% w serwisie Steam) są potężną motywacją dla całego zespołu.

Wisienką na torcie urodzinowej transmisji jest omówienie kontynuacji gry – Ghostrunner 2. Jak przekazali Szymon Bryła oraz Game Director Radosław Ratusznik, druga odsłona serii ma oferować znajome środowisko dla wyjadaczy serii, jednak o większe, z bardziej rozbudowaną fabułą i postaciami oraz o bardziej złożoną i stanowiącą większe wyzwanie rozgrywką.

Co dalej?

Możecie oczekiwać nie tylko większej, ale i bardziej ambitnej gry od pierwszej odsłony. – powiedział Ratusznik. Zaznaczył też, że twórcy przede wszystkim skupiają się na gameplayu, dbając o to, by porażka była jego istotną częścią. 505 Games oraz One More Level kontynuują wspólną pracę nad tytułem. Ghostrunner 2 trafi do graczy w IV kwartale 2023 roku.

Podczas prezentacji nie zabrakło również informacji dotyczących finału Legendary Ghostrunner Competition. To turniej dedykowany speedrunnerom. Finaliści wyłonieni podczas odbywających się od marca eliminacji rozpoczną walkę o tytuł mistrza już 13 listopada o godzinie 12:00. Podobizna zwycięzcy nie tylko zostanie upamiętniona w nadchodzącej drugiej części gry, ale także otrzyma on replikę katany, którą posługuje się główny bohater.

Ghostrunner to gra akcji, w której gracze wcielają się w cyber-wojownika, przemierzając ostatni bastion ludzkości, jakim jest wielka wieża-miasto. Zadaniem głównego bohatera jest stawienie czoła wrogom, odkrywanie sekretów super-struktury i pokonanie Klucznika. Pomóc ma w tym zaawansowana technologicznie katana, wystarczająco ostra, by zabijać wrogów jednym ciosem.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *