Apple Music pojawi się na PS5?

Ze Spotify możemy korzystać już od pierwszych chwil z nową konsolą PlayStation 5. Umożliwia to słuchanie swojej ulubionej muzyki podczas rozgrywki, jak również – tak po prostu. Wkrótce jednak konsola może uzyskać wsparcie dla innej usługi. Mowa o Apple Music.


Pierwsza taka wzmianka pojawiła się na początku tego tygodnia, gdy jeden z użytkowników Reddita opublikował zdjęcie Apple Music pojawiające się w menu muzycznym konsoli PlayStation 5. Ta opcja najprawdopodobniej pojawiła się zaraz po założeniu nowego konta i próbie połączenia go ze Spotify. Wygląda na to, że aplikacja nie działała. Użytkownik udostępnił również zdjęcie wiadomości z napisem „Ta aplikacja jest dostępna tylko na PS4”, co według Eurogamer jest standardowym komunikatem o błędzie, gdy aplikacja nie jest dostępna.

Eurogamer potwierdził za to, że również ukazała się okazja, by zauważyć opcję Apple Music podczas tworzenia nowego konta w USA. Opcja ta jednak nie ujawniła się podczas innych prób z zakładaniem nowych kont.

Niespójność opcji Apple Music sugeruje, że użytkownik Reddit i Eurogamer mogli wcześniej zobaczyć coś, nad czym pracują Sony i Apple. Obie firmy współpracowały ostatnio nad promocją Apple TV Plus dla właścicieli konsol PlayStation 5. Apple wprowadził Apple Music do telewizorów Samsung Smart TV w zeszłym roku, pokazując, że chce rozszerzyć dostępność aplikacji poza dedykowane platformy Apple. Sytuacja ta pojawiła się zaledwie kilka dni przed wydarzeniem Apple zaplanowanym na 18 października. Byłoby ono potencjalnym miejscem, w którym Apple i Sony ogłoszą, że aplikacja muzyczna pojawi się na PlayStation 5.

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *