5 powodów, dla których warto mieć inteligentny dom

Inteligentny dom to przede wszystkim komfort domowników, a w szerszej perspektywie również oszczędności. Smart home może być bardzo dokładnie dopasowany do potrzeb użytkownika, wyręczając go w wielu obowiązkach oraz zapewniając bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Co to oznacza w praktyce?


Po pierwsze – wygoda!

Codziennie wykonujemy szereg rutynowych czynności: sprzątanie, pranie, robienie zakupów, gotowanie. Prowadzimy intensywne życia i każde ułatwienie jest na wagę złota. Dzięki aplikacji SmartThings, do zarządzania inteligentnym domem – w intuicyjny sposób uprościsz wiele domowych obowiązków.

Każdy z nas lubi wrócić po pracy do czystego domu. Inteligentny robot sprzątający Jet Bot AI+ możesz nie tylko uruchomić zdalnie z poziomu aplikacji Samsung SmartThings na telefonie, ale także, ustawić harmonogram odkurzania np. od poniedziałku do piątku o godzinie 11:00. SmartThings daje również możliwość wskazania konkretnych pomieszczeń lub obszarów, które chcesz żeby były posprzątane. Tym samym odkurzanie możemy odhaczyć z listy rzeczy „to do”.

Kolejną czynnością którą wykonujemy przynajmniej kilka razy w tygodniu jest – pranie. Kto chociaż raz nie zapomniał o ubraniach w pralce?! Przeważnie wiąże się to z koniecznością włączenia ponownie cyklu – a to strata czasu, wody i energii. Dzięki inteligentnym pralkom Samsung AI Control nie tylko zużyjesz mniej energii piorąc, ale powiadomienie o zakończonym cyklu prania otrzymasz na telefon, telewizor, zegarek lub ekran lodówki (w przypadku lodówek Family Hub). Dzięki temu będąc nawet w innym pomieszczeniu – już nigdy nie zapomnisz o rozwieszeniu prania zaraz po zakończonym cyklu. Co więcej,– pralki i suszarki z panelem AI Control niejako skomunikują się ze sobą, aby wybrać najlepszy program suszenia.

Inteligentny dom to również zdrowy dom. Czyli taki, w którym jakość powietrza jest dobra, a my możemy oddychać pełną piersią. O ten aspekt zadba oczyszczacz powietrza Samsung, który usuwa aż do 99,97% zanieczyszczeń, a który uruchomisz z pomocą aplikacji, jeszcze przed przyjściem do domu.

Po drugie – oszczędzaj czas w sposób smart

Podobno wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych rozpoczyna się od przemyślanych zakupów. Każdemu jednak zdarza się nie pamiętać co już mamy w lodówce i kupować niepotrzebnie te same produkty, przez co tracimy nie tylko czas, ale i marnujemy żywność. Z lodówką multimedialną – Family Hub, masz możliwość zdalnego zaglądania do wnętrza lodówki. Funkcja View Inside wyświetli zawartość lodówki na ekranie Twojego telefonu podczas gdy Ty jesteś na zakupach. Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings możesz dodawać produkty do listy zakupów i będzie ona widoczna dla wszystkich domowników.

Kiedy jesteś pewny, że masz już wszystkie produkty, możesz przystąpić do gotowania. Zaplanowanie dań i wyszukanie przepisów wymaga czasu i wysiłku. Jak robić to sprawniej? Tutaj również z pomocą przychodzi inteligentna technologia. Piekarnik Samsung Dual Cook Steam posiada wiele zalet, dzięki którym przygotowywanie posiłków będzie nie tylko prostsze, ale też przyjemniejsze. Za pośrednictwem aplikacji SmartThings w łatwy sposób możemy ustawić czas pieczenia potrawy, zmieniać temperaturę lub podgrzać posiłek w drodze z pracy do domu. Wybrane urządzenia posiadają także kamerę AI Pro Cooking, która rozpoznaje danie i w oparciu o bazę przepisów automatycznych – proponuje odpowiednie parametry pieczenia. Dzięki kamerze możemy też monitorować proces pieczenia z ekranu telefonu.

Dla zapracowanych, ale chcących zdrowo się odżywiać, przydatna będzie również usługa SmartThings Cooking, która rozpoznaje, na podstawie wprowadzonych wcześniej preferencji żywieniowych gusta kulinarne wszystkich członków rodziny, dostosowuje do nich spersonalizowane przepisy, a nawet przygotowuje plan posiłków na cały tydzień.

Po trzecie – monitoruj i oszczędzaj energię

Każdego dnia korzystamy z szeregu różnych urządzeń, nie zdając sobie nawet sprawy jak nasz sposób użytkowania jak to wpływa na codzienne zużycie energii. Aplikacja SmartThings wyświetla użytkownikowi miesięczne, tygodniowe, codzienne a nawet godzinowe zużycie energii wszystkich sprzętów. Kalkuluje przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, ile energii zużywamy, które urządzenie zużywa jej najwięcej i zmieniać nasze przyzwyczajenia. Ponadto, aktywując tryb AI Energy Mode, w aplikacji wszystkie urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania tak, aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej.

Po czwarte – dbaj o bezpieczeństwo

Kolejnym istotnym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem rozwiązań smart w domu jest zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Warto zdecydować się na instalację kamer i czujników ruchu, a także czujnika zalania. Dzięki niemu, w kilka sekund od wykrycia zalania, wysyłany jest sygnał do zaworów, po czym następuje automatyczne odcięcie wody np. od zmywarki lub pralki. Powiadomienie o awarii lub obecności kogoś w naszym domu dostaniemy też na naszego smartphone tablet lub ekran telewizora. Ponadto, warto mieć na uwadze inteligentne urządzenia, które jednocześnie spełniają kilka funkcji.

Czy wiesz, że robot sprzątający Jet Bot AI + może pomóc zadbać o bezpieczeństwo domu podczas Twojej nieobecności? Urządzenie posiada funkcję monitoringu domu i wykrywania ruchu. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje lub po prostu chcesz podejrzeć swój dom w ciągu dnia możesz to zrobić w każdej chwili. Natomiast dzięki funkcji Jet Live w odkurzaczu i aplikacji SmartThings na Twoim smartfonie możesz także doglądać swojego pupila i zareagować możliwie szybko, jeśli to konieczne.

A po piąte – ułatwiaj sobie życie

W gąszczu codziennych spraw, nie chcemy musieć pamiętać o wszystkim. Włączenie i wyłączenie świateł w domu, urządzeń domowych czy nawet rolet antywłamaniowych. Pamiętanie o uzupełnieniu detergentów czy chociażby czyszczeniu piekarnika czy zmywarki. Dzięki aplikacji SmartThings takie informacje dostaniemy bezpośrednio na nasz telefon. Nie tylko o sprzętach Samsung, ale również wielu innych marek! A my możemy się zrelaksować i zająć się tym co sprawia nam prawdziwą przyjemność.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *