Zwijany ekran w telefonie

Pogoń za najciekawszym rozwiązaniem dotyczących ekranów w naszych telefonach trwa. Podczas Chinach First World Conference on Display Industry, firma Visionox zaprezentowała nowe produkty. Przypominający Motorolę Razer smartfon oraz zwijany ekran OLED.

Innowacja za innowacją

Aktualnie firmy toczą zawziętą walkę, która z nich wymyśli najlepszy składany ekran. Visionox to firma zajmująca się produkcją wyświetlaczy do urządzeń mobilnych. Dla przykładu – to właśnie oni wyprodukowali ekran zastosowany w Xiaomi Mi Mix Alpha. Aby utrzeć nieco nosa wszystkim największym firmom, zaprezentowali zwijany ekran, który jest, trzeba przyznać, intrygujący.

Pierwszą z nowości, jakie zaprezentowała firma podczas Chinach First World Conference on Display Industry to składany smartfon z klapką. Jego konstrukcja przypomina przedstawioną niedawno ulepszoną Motorolę Razr. Po szczegółowych oględzinach okazuje się, że jest to nieco bardziej dopracowana konstrukcja. W prototypie zastosowano ekran AMOLED 6,47″ z technologią on-cell, który zgina się na samym środku. Producent zapewnia, że gdy prace nad sprzętem zostaną zakończone, w miejscu zgięcia nie będzie żadnego uwypuklenia. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda z każdej strony, tutaj znajdziecie wiedo.

Zwijany ekran na żywo

A teraz ten ciekawszy produkt. Nie ma wątpliwości, że wzbudza on dużo większe zainteresowanie, gdyż chodzi tu o zwijany ekran AMOLED. Można go zwinąć w rulon o średnicy zaledwie 7 mm. Panel również wykorzystuje technologię on-cell oraz samolaminację. Spokojnie, na chwilę obecną to oczywiście tylko prototyp, więc jeszcze nikt nie ma pomysłu jak wykorzystać go w nowoczesnych smartfonach. Najpierw trzeba dopracować szczegóły i zniwelować ewentualne wady takiego rozwiązania. Na takie telefony chyba jednak trochę jeszcze poczekamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *