Zostań krasnoludzkim pionierem na dryfujących wyspach

Zespół Star Drifters z radością ogłasza grę First Dwarf – wypełniony akcją RPG z elementami base building, który trafi na PC oraz konsole!


Krasnoludy kojarzą się wszystkim z zadbanymi, długimi brodami i niebanalnymi umiejętnościami inżynierskimi. Jednak wciąż brakuje nam opowieści o ich pozytywnym usposobieniu. Twórcy ze Star Drifters zapraszają wszystkich na niezapomnianą przygodę na podniebnych wyspach świata Driftland. Historię First Dwarf odkryją przed graczem charyzmatyczny krasnoludzki inżynier, Tru, oraz urocza smoczyca Regna.

Co nas czeka podczas rozgrywki?

Akcja First Dwarf toczy się w otwartym świecie zniszczonym przez wielką wojnę. To, co niegdyś było całą planetą, obecnie jest wieloma dryfującymi w przestworzach wyspami. Gracze wcielą się w Tru, poruszającego się w mechu inżyniera-zwiadowcę, któremu powierzono zadanie eksploracji nieznanych krain w celu znalezienia nowego domu dla podupadającej krasnoludzkiej cywilizacji. W towarzystwie przyjaciółki, smoczycy Regny, Tru będzie gromadził surowce, zbierał manę niezbędną do zasilania i ulepszania jego mechanicznego pancerza, budował bazy wraz z systemami obronnymi i walczył w bezpośrednich starciach z lokalną fauną. Wszystko po to, żeby dopiąć powierzoną mu misję do końca!

Wraz z biegiem opowieści Tru i Ragna odkryją tajemnice nieznanej krainy. Nieoczekiwany zwrot akcji może sprowadzić ich misję na zupełnie nowe tory. Zwłaszcza, gdy Tru trafi na trop swego dawno zaginionego ojca, który wiele lat temu sam próbował podbić te tereny. Ślady wskazują jednak, że była tu jeszcze jedna postać, stanowiącą potężne zagrożenie dla całego krasnoludzkiego królestwa.

Do zakresu obowiązków graczy będą należeć:

Stworzony przez Star Drifters na silniku Unreal Engine 5, wypełniony akcją RPG First Dwarf trafi na PC (Steam, GOG i Epic Games) oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 5 oraz Xbox Series X już w 2023 roku.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *