Wiosna bez alergii jest możliwa

Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny już dawno za nami. Pozostało jedynie pojawienie się jej na dobre za oknem. Wyższe temperatury, budząca się do życia, coraz bardziej zielona flora, kwitnące kwiaty, mogą poprawić samopoczucie. Jednak u dużej części społeczeństwa kojarzą się ze zmaganiami z alergenami. Na szczęście są urządzenia, które wyeliminują te uciążliwości z naszego otoczenia.


W marcu wiosna rozpoczęła się astronomicznie i kalendarzowo. Jesteśmy coraz bliżej pełnego przebudzenia się przyrody z zimowego snu. Okres ten kojarzy się z zieleniącymi się drzewami, kwitnącymi kwiatami i długo wyczekiwanym wzrostem temperatury. Dla części osób jest to jednak czas zmagania się z objawami alergii. W domach możemy szkodliwe substancje wyeliminować. To ważne, ponieważ jak podaje WHO, powietrze w pomieszczeniach zamkniętych jest od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone od tego na zewnątrz. Oprócz roślinnych pyłków znaczenie mają tu inne czynniki wywołujące reakcje alergiczne. To m.in. dostające się przez okna zanieczyszczenia spalinami, formaldehydy uwalniane z lakierowanych mebli czy po prostu zwykły kurz, którego w okresie wiosny i lata jest więcej. To tylko niektóre z problemów, dlatego tak ważne jest stałe dbanie o jakość powietrza w miejscach, w których spędzamy dziennie najwięcej czasu.

Filtrem w zanieczyszczenia i alergeny

Szkodliwe cząsteczki, które cyrkulują w powietrzu przybierają postać drobinek o wielkość mniejszej od mikrometra, który stanowi 0,001 milimetra. Dla zobrazowania, karta kredytowa ma grubość 0,76 mm. Tych niewidzialnych ludzkim okiem zagrożeń możemy się pozbyć dzięki zastosowanych w oczyszczaczach powietrza układom filtrującym. Tego typu sprzęty w swojej szerokiej ofercie posiada szwajcarska firma Stadler Form.

W gamie produktowej tej marki prawdziwymi specjalistami w walce o czyste powietrze są modele Roger. Rodzina tych produktów doczekała się już drugiej generacji, w której występując trzy urządzenia. Powstały z myślą o pracy w pomieszczeniach o powierzchni 33, 66 i 104 m² (Roger little 2, Roger 2 oraz Roger big 2). Stale badają jakość powietrza, by dostosować pracę do aktualnych warunków. Sekretem ich skuteczności jest dwuetapowa filtracja. Posiadają zmywalny, tekstylny filtr wstępny oraz autorski Dual Filter. Pierwszy z nich posiada powłokę Sanitized i wychwytuje większe cząsteczki. Drugi z kolei odpowiada za usunięcie z powietrza szkodliwych substancji chemicznych i drobnoustrojów. Dual Filter jest sercem urządzeń z rodziny Roger 2, a technologicznie stanowi połączenie dwóch rodzajów filtracji – HEPA oraz aktywnego węgla.

Mały nie znaczy gorszy

Najmniejszy z modeli Roger little 2 zaprojektowano z myślą o pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 33 m², w których w ciągu godziny trzykrotnie wymieni powietrze. Dzięki kompaktowym wymiarom łatwo go przenosić pomiędzy pokojami. Modele Stadler Form Roger 2 oraz Roger big 2 posiadają dodatkowo moduł łączności bezprzewodowej. Mogą więc być obsługiwane za pomocą aplikacji Smart Living – Smart Life. Pierwszy z nich przeznaczono do pracy w pomieszczeniach do 66 m². Drugi na dużych powierzchniach – do 104 m². Roger big 2 osiąga tę niebywałą efektywność pracy dzięki zastosowaniu dwóch filtrów wstępnych oraz dwóch filtrów głównych (Dual Filter).

Papiery na efektywność

Urządzenia z rodziny Stadler Form Roger 2 zostały poddane niezależnym badaniom. Definitynie potwierdzają ich skuteczność. Przyznany w wyniku audytu certyfikat ECARF Seal of Quality potwierdza, że urządzenia w pełni dostosowano do potrzeb alergików. Oczyszczacze zostały również przebadane przez niezależną jednostkę badawczą Airmid Healthgroup. Jej testy laboratoryjne wykazały, że oczyszczacze Stadler Form Roger 2 usuwają z powietrza w ciągu 60 minut do 99,9% wirusów grypy A oraz skutecznie walczą z koronawirusami. Oczyszczacze Stadler Form Roger 2 testowane były przez 60 minut w specjalnej komorze o objętości 28,5 m3. Do testu został użyty wirus MS2, który jest drobnoustrojem podobnym do SARS-CoV-2. Skuteczność opisywanych urządzeń została również potwierdzona w Polsce. Stadler Form Roger 2 posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

W gamie produktowej Stadler Form znajduje się wiele produktów, które poprawiają jakość powietrza. Są w nich m.in. nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza George i Robert. Elementami scalającymi wszystkie modele jest wysoka jakość, niebanalny design oraz efektywność działania.

źródło: informacja prasowa Stadler Form / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *