Wieczny notes – Nuka

Przedstawiamy kolejny hit konferencji technologicznej CES 2019 (Consumer Electronics Show) z Las Vegas. Dla fanów przyborów papierniczych mamy dobrą i złą wiadomość.

W nurcie działań chroniących środowisko i wypuszczania na rynek produktów wielokrotnego użytku Ukraiński start-up stworzył wieczne przybory papiernicze. Na razie w ofercie firmy Nuka jest notes i ołówek, ale są plany na powiększenie kolekcji.

Notes zaprezentowany na CES został przetestowany przez reporterkę BBC w basenie. „Atrament” nie rozmywa się po kontakcie z wodą, co zapewne ucieszy fanów długich kąpieli. Ołówek, który można nabyć zarówno w zestawie, jak i osobno nie posiada grafitu, a tekst pojawia się w notesie na bazie reakcji chemicznej. Dlatego możliwe jest jego usunięcie tylko przy pomocy specjalnego płynu, a sam ołówek nigdy się nie skończy i nie będzie wymagał ostrzenia. Jeżeli jednak chcemy pisać w notesie naszym ulubionym długopisem, również jest to możliwe, a zapiski można bez problemu usunąć.

Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że po nabyciu tego notesu skończą nam się wymówki na kupowanie nowych i pięknych zeszytów. No i odporny papier okrada nas z wymówki, że nasza praca uległa zniszczeniu przez psa czy rozlaną kawę. Dodatkowo  na wszelki wypadek wypuszczono aplikację, która pomaga w archiwizowaniu notatek w wersji elektronicznej.

Notes jest minimalistyczny, występuje w jasnej i ciemnej oprawie, a w grzbiecie ukryty jest magnes, który przyciąga nasz metalowy ołówek. Kupilibyście taki wieczny duet, czy raczej nadal kochacie zapach papieru i sterty notesów „na zapas”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *