Wczesny dostęp do Lumencraft od 13 kwietnia

Górnictwo wymaga od nas nie tylko odpowiednich narzędzi do wydobycia Lumenu (ostatniej nadziei dla naszej planety). Wymaga również sposobów do eksterminacji roju niebezpiecznych potworów. No i miejmy nadzieję, że wieżyczki obronne pozwolą na chwilę wytchnienia po skończonej dniówce. Już 13 kwietnia 2022 gracze będą mogli sami przekonać się jak to jest zostać górnikiem przyszłości we Wczesnym Dostępie gry Lumencraft.


Nowa gra studia 2Dynamic Games i Star Drifters to połączenie strzelaniny z widokiem z góry, gry górniczej oraz tower defence. Dynamiczny system oświetlenia i niemal nielimitowany system destrukcji otoczenia tworzy niepowtarzalną atmosferę, która łączy wciągający survival z grą taktyczną. Fani klasycznego Alien Breed lub nowszego Darkwood czy Riftbreaker powinni poczuć się w niebezpiecznych przodkach górniczych jak w domu.

Fabuła gry

Jest rok 2221. Powierzchnia planety od ponad 200 lat nie sprzyja życiu. Dziś resztka ludzkości zmaga się, by przetrwać bez elektryczności i dostępu do światła. Marzenia o lepszej przyszłości dawno wygasły. Jednak nowo odkryty minerał tchnął iskierkę nadziei. Lumen, kryształ o ogromnym potencjale energetycznym, jest ostatnią nadzieją dla wymierającej cywilizacji. Minerał ten może drastycznie zwiększyć szanse na przeżycie. Ekipa Zwiadowców, dzielnych górników, udała się pod ziemię. Misja jest z pozoru prosta – przekop się pod ziemię i zbierz jak najwięcej Lumenu. Nikomu jednak ta sztuka jeszcze się nie udała. Szanse przeżycia są tam bliskie zeru, ale to ostatnia deska ratunku.

Główne cechy gry

Lumencraft jest obecnie prezentowane na Game Developer Conference w San Francisco, podczas European Game Showcase. Twórcy gry informują również o zawarciu umowy o wydaniu gry na rynek chiński z Surefire.Games, firmą która ma doświadczenie z niezależnymi produkcjami w tym regionie oraz umowy z Mayflower Entertainment na wydanie gry w Japonii i Korei Południowej.

Lumencraft będzie dostępny we Wczesnym Dostępie Steam od 13 kwietnia 2022. Gra będzie dostępna w językach polskim, angielskim, chińskim, japońskim i koreańskim.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *