MSI wystartowało z nową promocją

Wśród graczy od lat toczy się spór o to na czym lepiej grać. Korzystając z kontrolera, czy jednak na klawiaturze i myszce? MSI wystartowało z promocją Niechaj Force Będzie z Tobą, w której do zdobycia są gadżety marki oraz gry Elden Ring i Dying Light 2. Być może udział w niej pomoże niektórym graczom podjąć odpowiednią decyzję.


Słów kilka o kontrolerze

Kontroler oferuje funkcje, których nie uświadczymy korzystając z zestawu składającego się z myszki i klawiatury. Przede wszystkim przyciski na klawiaturze są zero-jedynkowe – albo dany klawisz jest wciśnięty, albo nie. Natomiast przyciski spustu na kontrolerze są wielostopniowe. Przykładowo kontroler MSI Force GV30 V2 ma ich aż 256. Funkcja ta jest niezwykle ważna m.in. w grach wyścigowych, w których gracz musi precyzyjnie kontrolować pedał gazu. Na wrażenia płynące z gry duży wpływ mają także silniki wibracyjne, które aktywują się w odpowiednim, zaprogramowanym przez twórców momencie. Tego typu wrażeń nie doświadczymy grając na klawiaturze.

Co na to myszka?

Wykorzystanie myszki w rozgrywce pozwala na precyzyjniejsze i szybsze celowanie czy rozglądanie się po świecie gry. Kontroler stawia przed graczem pewne ograniczenia jeśli chodzi o liczbę dostępnych przycisków i możliwych kombinacji. Klawiatura pod tym względem daje zdecydowanie więcej możliwości – skróty, klawisze makro czy chociażby łatwy dostęp do chata z innymi graczami w grach sieciowych. Sterowanie jednostkami w grze za pomocą myszki i klawiatury umożliwia najlepszym graczom podejmowanie setek decyzji na minutę (APM). Topowi esportowcy mogą się pochwalić APM-em na poziomie 400, a nawet 500 kliknięć. Przy wyborze dobrej myszki niezwykle ważny jest sensor. Myszki MSI z serii Clutch korzystają z wysokiej klasy czujników PixArt. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na urządzenie bezprzewodowe takie jak Clutch GM41 Lightweight Wireless, to możemy liczyć na pełną swobodę ruchów.

Ciężko stwierdzić, która opcja jest lepsza. W ostatecznym rozrachunku to indywidualna decyzja każdego gracza. Specjalna promocja MSI może ułatwić komuś podjęcie wyboru. Do zdobycia są wyjątkowe zestawy z popularnymi grami AAA. Poza gadżetami marki w ręce graczy może trafić Elden Ring lub Dying Light 2 Unlimited Edition!

By wziąć udział w promocji Niechaj Force Będzie z Tobą i zgarnąć nagrody warte nawet 670 zł, wystarczy zakupić jeden z wybranych modeli sprzętu dla graczy od MSI, zarejestrować swój zakup na stronie oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Spośród wszystkich odpowiedzi w każdej kategorii produktów wytypowane zostanie 5 najciekawszych.

Promocja trwa od 21 marca do 18 kwietnia 2022 roku. Objęte są nią kontrolery Force GV30 V2 i Force GV20 V2, zestawy Vigor GK30 Combo składające się z klawiatury oraz myszki, mikrofon Immerse GV60 oraz myszki Clutch GM41 Lightweight Wireless i Clutch GM41 Lightweight V2.

Więcej informacji na temat promocji, w tym regulamin, dostępny jest na tej stronie.

źródło: informacja prasowa Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *